Filenin Sultanları, İngiltere'yi yendi

Filenin Sultanları, İngiltere'yi yendi.11482
  • Giriş : 21.06.2009 / 09:24:00

Amasya'nın Suluova İlçesi'nde devam eden Avrupa Voleybol Şampiyonası etap maçlarında filenin sultanları, İngiltere'yi 3-1 mağlup etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Suluova Mahmut Demir Spor Salonu'nda yapılan Avrupa Şampiyonası etap maçlarının ikinci bölümünde Türkiye ve İngiltere Bayan Voleybol Milli Takımları karşılaştı. Filenin sultanları rakibini 3-1 yendi.

Kıyasıya bir mücadele ile geçen müsabakalarda Türkiye Bayan Milli Voleybol Takımı, ikinci seti 23-25 kaybederken, İngiltere'yi ilk sette 25-22, üçüncü sette 25-20 ve dördüncü sette ise 25-22 üstünlük sağlayarak maçı kazandı.

Maçı değerlendiren A Milli Bayan Voleybol Takım Antrenörü Mehmet N. Bedestenlioğlu, "Bugünkü maçta zorlandık, çünkü birkaç yeni oyuncumuz vardı. Onların takıma adapte olması gerekiyordu. Üç kulvarda yarışıyoruz. Hedefimiz önümüzdeki Akdeniz, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında en iyi derece yapmak" dedi.

A Milli Bayan Voleybol Milli Takım kaptanı Duygu Bal ise, "Suluova seyircisi çok mükemmeldi, bizleri pozitif yönde etkilediler, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İngiltere Milli Takımı Antrenörü Harry Brokkıng de yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "Türkiyenin çok güçlü bir takım olduğunu biliyorduk. İyi bir mücadee etmemize rağmen açıklarımızı çok iyi değerlendirerek sonuca gittiler ve maçı kazanmasını bildiler" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*