Filenin Sultanları Çin seddine çarptı!

Filenin Sultanları Çin seddine çarptı!.15675
  • Giriş : 30.05.2009 / 17:05:00

Filenin Sultanları Çin karşısında set alamadı. A Milli Bayan Voleybol Takımı, Çin'de katıldığı özel bir turnuvada ev sahibi takıma 3-0 yenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Turnuvanın ilk ayağı olan Henan eyaletinin Luohe şehrindeki maçın ilk seti başa baş gitti. Ancak setin sonlarında Çin, iyi savunma ve etkili smaçlarla seti 25-17 üstün bitirdi. Maçın ikinci setinin başlarında 4-2 öne geçen Türkiye, top hataları ve rakibin iyi savunma yapmasıyla sürekli puan kaybetti ve sette bir ara Çin 14-4 öne geçti. Bu sette güçlü rakibine karşı etkili olamayan Türkiye seti 25-13 kaybetti. Maçın üçüncü setinde ise Türkiye, yenik götürdüğü setin sonlarına doğru rakibi arasındaki puan farkını kapatmaya başladı ancak teknik olarak da üstün rakibine karşı mağlup olmaktan kurtulamadı ve bu set de Çin'in 25- 17 üstünlüğüyle sona erdi.

TÜRKİYE YARIN DOMİNİK CUMHURİYETİ İLE MÜCADELE EDECEK

25 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında Polonya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında turnuvaya katılan filenin sultanları, dün de açılış maçında Küba'ya 3-1 yenilmişti.

Filenin Sultanları, toplamda 6 maç yapacak. Turnuvanın ilk 3 maçı Henan eyaletinin Luohe şehrinde, diğer 3 maç ise Jiangsu eyaletinin Kunshan şehrinde yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*