Filistin bayrağı satışları patladı

Filistin bayrağı satışları patladı.13489
  • Giriş : 19.01.2009 / 12:19:00

Gazze'ye destek eylemleriyle satışı artan Filistin bayraklarının geliri Filistin'e bağışlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılara tepkiler yükselince, Filistin bayrağı, flama, atkı, poster ve çıkartmalarının satışı arttı. Hemen her gün Gazze'ye destek eylemlerinin yapıldığı İstanbul'da, bazı mağazalarının camına "Bugünkü kazancımız Gazze'ye" çıkartmaları yapıştıran esnaf, bayrak satışlarından elde ettikleri geliri yardım kuruluşlarına verdiklerini söylüyor.

Gazze'ye düzenlenen saldırının başladığı ilk günden bu yana protesto gösterileri düzenlenen İstanbul'un birçok ilçesinde Filistin bayrağı satışları artıyor. Özellikle Fatih'te mağazaların yanı sıra sokaklarda da bayrak, atkı ve flamalar satışa sunuluyor.

Bayraklar ve atkılar 5-15 TL

Mağaza ve sokaklarda 5 ile 15 TL arasında satılan Filistin bayraklarına, özellikle protesto gösterilerinin düzenlendiği günlerde ilginin arttığı belirtiliyor.

"Bugünkü kazancımız Gazze'ye"

"Ben Filistinliyim", "Bugünkü kazancımız Gazze'ye", "Yaraları beraber saralım, hemen şimdi" yazılı çıkartmalar yapıştıran mağaza sahipleri, Filistin bayrağı amblemli atkı ve bereleri Gazze'ye yardım amacıyla sattıklarını söylüyor.

"200 bin Filistin bayrağı ürettim"

Gazze saldırılarının başlangıcından itibaren 200 bin Filistin bayrağı ürettiğini belirten Saray Bayrak'ın sahibi Mehmet Eren, "Sadece Çağlayan'da düzenlenen miting için 50 bin bayrak ürettim. Daha çok yardım kuruluşları ve partilerden sipariş alıyorum. Çağlayan mitingi için siparişi veren miting komitesine katkıda bulunmak için ürettiğim 50 bin bayrağı hediye ettim" dedi.
Yardım kuruluşları devrede

İnsani Yardım Vakfı (İHH) gibi yardım kuruluşları çeşitli bayrak şirketlerine yaptırdıkları bayrak ve flamaların, gelirini Gazze'ye göndermek amacıyla mağazalarda satılmasını sağlıyor. Ancak bazı korsan satıcılar sokaklarda bayraklar ve "Hepimiz Filistinliyiz" yazılı atkıları satmaya devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*