Filistin direnişi zafere ulaşacak!

  • Giriş : 10.12.2006 / 00:00:00

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ”Filistin'in direnişle zafere ulaşacağından hiç şüphesi olmadığını” ifade ederek, Filistin halkından “direnişi sürdürmesini” istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hamaney, görüşmede, Filistin halkının direniş ve mücadeleyle kaybettiği topraklarını geri alabileceğini ifade ederek, “Direnişi sürdürerek bu topraklarda bir Filistin devleti kurabilirsiniz. Bu, kesinlikle gerçekleşecek bir şey” dedi.
Arap ülkelerini Filistin'e yeterli destek vermemekle suçlayan Hamaney, ”Filistin halkının her şeye rağmen direndiğini” belirtti.

Filistin'de halkın içinden gelen aktif bir hükümetin iş başında olduğunu söyleyen Hamaney, “Filistin halkı da günden güne ileri gidiyor. Eminim ki bir gün o topraklar Filistin halkının olacak” diye konuştu.

Mevcut Filistin hükümetinin tutumunda ısrarlı olduğunu, İran'ın da bu tutuma tam destek verdiğini vurgulayan Hamaney, “Filistin halkının direnişi, İslam tarihinde bir örnektir. Filistin halkı bu düşünceyle kesinlikle zafere ulaşacaktır. Bundan hiç şüphem yok” dedi.

“KUDÜS'ÜN GERÇEK HAMİSİ”

Filistin Başbakanı Haniye de, İran'ı “Filistin halkının ve Kudüs ülküsünün gerçek hamisi” olarak nitelendirdi.
İran İslam devriminin İslam dünyası ve Filistin halkının uyanışında “çok etkili” olduğunu söyleyen Haniye, “Yeni nesil de siyonizme karşı direniyor. Bu neslin, sonunda Filistin'i özgürlüğüne kavuşturacağından eminim” diye konuştu.
“Hamas hükümeti hiçbir zaman siyonist rejimi resmen tanımayacak” diyen Haniye, Filistin'i özgürlüğe kavuşturmanın tek yolunun direniş olduğunu vurguladı.

Haniye, dört günlük İran ziyaretinde, Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Meclis Başkanı Gulamali Haddad Adil, Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı olan eski Cumhurbaşkanı Haşimi Rafsancani ve Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki ile de görüştü.

Temaslarını tamamlayan Haniye'nin bugün İran'dan ayrılması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious