'Filistin Gönülleri' yola çıktı

  • Giriş : 06.08.2006 / 00:00:00

Lübnan ve Filistin'e destek vermek isteyen 45 kişi Suriye'ye doğru yola çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fatih Camii'nden yola çıkan 45 kişilik kafile tekbirlerle uğurlandı. "Hizbullah'ın savaşı bizim savaşımızdır" şeklinde slogan atan grup adına, "İsrail ve ABD ile savaşmak ibadettir. Onlarla savaşmak için can atıyoruz, ABD ve İsrail ile cephede seve seve savaşırız" şeklinde açıklama yapıldı.
MAZLUMDER ve İSRA Kültür Merkezinin desteklediği ve kendilerine 'Filistin Gönülleri' adını veren 45 kişi Fatih Camii biraraya geldi. Grubun hareketinden önce Fatih Camii avlusunda MAZLUMDER ve İSRA Kültür Merkezi üyeleriyle birlikte 'Filistin Gönüllüleri' bir basın açıklaması yaptı.

Türkçe ve İngilizce yazılı "Nasrallah sen İslamın ve Müslümanların şerefisin", "İsrail'in katliamlarını asla unutmayacağız", "İsrail yok edilmelidir", "Biz hepimiz Hizbullahız, Filistinliyiz", "Zaman İsrail'i yok etme zamanıdır" yazılı pankartlar açtı. Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın posterini taşıyan grup "Hizbullah'ın savaşı bizim savaşımızdır", "Kahrolsun İsrail", "Hizbullah'a selam direnişe devam" şeklinde slogan attı.

Grup adına basın açıklaması yapan İSRA Kültür Merkezi yöneticisi Nurettin Şirin, "İsrail ve ABD ile savaşmayı ibadet saydıklarını söyleyerek 'onlarla savaşmak için can atıyoruz, ABD ve İsrail ile cephede seve seve savaşırız' diye konuştu. Günümüz dünyasının en büyük tehlikesinin İsrail olduğunu belirten Şirin 'Elbet bir gün İsrail'siz bir dünya kurulacaktır. ABD, İngiltere gibi tüm haçlılar harakete geçtiler İslam Dünyasına saldırıyor. Onların sonu da İsrail gibi olacaktır. İsrail ile savaşmanın tek yolu kalmıştır; o da direniş ve cihattır. Filistin'i kanlarımızla geri alacağız' diye konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından grup tekbir eşliğinde otobüse kadar yürüdü. Burada birbirlerine sarılarak vedalaşan grup ve Filistin Gönüllüleri tekbir eşliğinde otobüsle Suriye'ye uğurlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious