Filistin Halkına Destek Platformu

Filistin Halkına Destek Platformu.15080
  • Giriş : 06.01.2009 / 16:41:00

Fatih Üniversitesi öğrencileri Filistin Halkına Destek Platformu kurdu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Filistin halkına atılan bombalar insanlığın vicdanını kanatırken, Fatih Üniversitesi öğrencileri de Filistin'de yaşanan dram karşısında yardım seferberliği başlattılar.

Tüm dünyanın gözleri önünde bir avuç insana uygulanan şiddete karşı, kendilerini Filistin halkından biri sayarak yardım için harekete geçen öğrenciler Ocak ayı sonuna kadar bir dizi etkinliğe imza atmaya hazırlanıyorlar.

İlk olarak Üniversite genelinde yardım stantları açarak nakdi yardım toplayan öğrenciler hazırladıkları tişört, bardak, anahtarlık, kalem, yiyecek ve içeceklerden elde ettikleri gelirleri Kimse Yok Mu Derneği tarafından Fatih Üniversitesi için açılan hesaba yatırıyorlar.

Üniversitenin duvarlarına Filistin'deki dramın fotoğraflarını asan Filistin Halkına Destek Platformu öğrencileri önümüzdeki haftadan itibaren düzenleyecekleri konferans ve panellerle seslerinin daha gür çıkmasını sağlayacaklar.

Ayrıca Üniversite sahnesindeki tiyatro oyunları, gösteriler ve filmlerden elde edilecek gelirler de yardım hesabına aktarılacak.

İnsanca yaşam ve huzurlu bir dünya yanlısı öğrenciler olarak bu acıya duyarsız kalmıyoruz diyen destek platformu öğrencileri 30 bin TL. nakdi yardım toplamayı hedefliyorlar.

Filistine Yardım Hesap No: KİMSE YOK MU  BANK ASYA ŞİRİNEVLER ŞUBESİ 1027966-18

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*