Filistin için imza kampanyası -Tıkla-

Filistin için imza kampanyası <blink>-Tıkla-</blink>.9255
  • Giriş : 09.01.2009 / 23:30:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:19:38

MAZLUMDER, internette imza kampanyası başlattı. Tıkla, katıl!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Filistin ve Gazze'de yaşanılan insanlık dışı "Devlet Terörü"ne karşı MAZLUMDER, Türkiye geneli Filistin'e Destek ve İsrail'le ilişkilerin kesilmesi için İMZA KAMPANYASI başlattı.

İsrail'le ilişkilerin kesilmesi için başlatılan kampanyanın internet adresi http://israilletumiliskilerkesilsin.mazlumder.org/

İSRAİL VAHŞETİNE DUR DE! başlıklı bildiride şu ifadeler yer almakta..

Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,

Gazze'ye İsrail'in saldırısı devam ediyor. Gazze'de masum çocuklar, savunmasız kadınlar öldürülüyor. Gazze'de hiçbir vicdanın kabul edemeyeceği bir katliam yaşanıyor. Gazze'de artık bir soykırım yaşanıyor. Gazze halkı aç, susuz, karanlıklar içinde olsa bile onurlu bir direnişi seçiyor. Gazze'yi vuran uçaklar ise Konya'da eğitim yapıyor. İsrail en modern silahlarla vuruyor. Türkiye ise askeri anlaşmalarla İsrail'e para kazandırıyor. Felaket üstüne felaketler yaşayan Filistin halkının yanında olmak bir insanlık borcudur. İsrail'i durdurmak, katliam görüntüleri karşısında sadece gözyaşı dökmeyle olmuyor. İsrail'i durdurmak bizim elimizdedir. Halkın duygularına tercüman olması gereken Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin aktif, somut adımlar atması gerekmektedir. Yoksa bu çocuk, kadın katliamından akacak kan, buna tepki göstermeyecek her kişinin eline bulaşacaktır.

Bundan dolayı,

-Türkiye'nin İsrail büyükelçisinin derhal geri çağırılmasını ve İsrail büyükelçisinin ülkesine geri gönderilmesini,

-İsrail'le yapılan tüm ekonomik, siyasi ve askeri anlaşmaların iptal edilmesini,

-Konya semalarında askeri uçuş talimi yapan İsrail uçaklarının eğitiminin iptalini, istiyoruz. Artık bu kararın alınmasının tarihi bir görev olduğunu hatırlatıyoruz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*