Filistin için kermes yaptılar

  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

Elazığ'da Filistin'e yardım amacıyla kermes düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kentte sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin bir araya gelerek oluşturdukları Filistin Yardımlaşma Platformu tarafından organize edilen kermesin gelirleri bombalar altında inleyen Filistin halkına gönderilecek.

Postane Meydanı'nda kurulan çadırda açılan kermes 30 Temmuz'a kadar açık kalacak. Kermeste bayanların hazırladıkları gıda ve yiyecek ürünlerinden giyecek, süs eşyası, oyuncak ve takılara kadar birçok ürün yer alıyor.

Kermeste ayrıca para yardımında bulunmak isteyen vatandaşlar için yardım sandığı kurulmuş. Bunun yanında resim sergiside kermesi gezenler için duygusal bir görsel şölen sunuyor. Toplanan yardımlar Uluslararası İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından Filistinlilere ulaştırılacak.

Kermes çerçevesinde yine 30 Temmuz 2006 günü Eşref Ziya Terzi ve Mustafa Cihat konser verecek. Kermesin bitiş akşamı çeşitli sunumların yanısıra, havai fişek gösterisi düzenlenecek.

Elazığ'da düzenlenen kermese İHH, İSEYAV, AGD, HUDER, EYİMDER, İHYADER, SEBİLDER, ELİMDER, HİZMETİŞ, YOL İŞ, BBP, SP, DYP ve AK Parti gibi sivil toplum örgütlerinin yanısıra siyasi partilerde katkıda bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious