Filistin ve Lübnan'dakilere destek

Filistin ve Lübnan'dakilere  destek.26296
  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

AKP Kadın kollarından Hatice Göktaş, İsrail ve Lübnan'da mezalime uğramış din kardeşlerimize karşı sorumluluklarımız var dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dadaşkent Belediyesi Düğün Salonu'nda düzenlenen programa Dadaşkent Belediye Başkanı Vahdetti Yaylalı'nın eşi Rahime Yaylalı ve AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Nimet Aydemir ile çok sayıda davetli katıldı. AK Parti Dadaşkent Belde Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Hatice Göktaş, teşkilat olarak İsrail ve Lübnan'da mezalime uğrayan Müslümanlara karşı üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirdiklerini söyledi. Programın tamamen destek amacı güttüğünü belirten Göktaş, "İsrail ve Lübnan'da mezalime uğramış din kardeşlerimize karşı her müslümanın üzerine bir takım sorumluluklar düşmektedir. Biz de AK Parti Dadaşkent Belde Kadın Kolları olarak, bu din kardeşlerimize destek amacıyla böyle bir program düzenledik. Halkımızın gösterdiği teveccüh bizleri son derece memnun etmiştir." diye konuştu.

Dadaşkent Belediye Başkanı Vahdettin Yaylalı'nın eşi Rahime Yaylalı ise Filistin ve Lübnan'daki mezalim görüntülerinin sadece Müslümanları değil, tüm insanlığı dehşete düşürdüğünü söyledi. Hanımlara yönelik düzenlenen programa gösterilen ilginin mutluluk verici olduğunu kaydeden Bayan Yaylalı, "Düzenlenen bu program, mezalime uğrayan din kardeşlerimizin yalnız olmadıklarının kanıtıdır. Programa katılarak desteklerini esirgemeyen yardımsever belde hanımlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz." dedi. Program sohbet, ilahi, yarışma ve çekilişlerin ardından kermes ile son buldu

Dadaşkent Belediye Başkanı Vahdettin Yaylalı, belediye ve AK Parti belde kadın kolları tarafından düzenlenen programdan elde edilen gelirin İsrail ve Lübnan'da mezalime uğrayan Müslümanlara gönderileceğini söyledi.

Destek programı ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Yaylalı, şöyle konuştu: "Terörist devlet İsrail ve onun yardakçılarının Filistin ve Lübnan'daki Müslümanlara yaptıkları mezalim sadece Müslümanları değil insanlığı yaralamıştır. Başta ülkemiz olmak üzere, dünyanın çeşitli İslam ülkelerinde zulme maruz kalmış din kardeşlerimize karşı yardım kampanyaları başlatılmıştır. Özellikle ülkemizden gönderilen TIR'lar dolusu yardımlar Türk halkının duyarlılığını ve yardımseverliğini ortaya koymuştur. Bu yardımlara katkıda bulunmak, zulme uğramış din kardeşlerimizin yaralarını sarmak amacıyla belediyemiz ve belde kadın kollarımızla birlikte bir destek program düzenledik. Buradan elde ettiğimiz geliri uğradıkları mezalim yüzünden zor günler geçiren din kardeşlerimize göndereceğiz. Belde halkımızın desteği ve duyarlılığı bizlerin en büyük gurur kaynağı olmuştur. Duyarlı halkımıza teşekkür ediyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious