Filistin'de yine kardeş kanı aktı

  • Giriş : 13.03.2007 / 00:00:00

Gazze Şeridi'nde bir kaç gün önce El Fetih ve Hamas direnişçileri arasında yeniden başlayan çatışmalar yer yer sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gazze kentinde akşam saatlerinde çıkan çatışmalarda, aralarında Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları'nın Gazze'deki liderlerinden birinin de bulunduğu 3 Hamas direnişçisi öldü.

Çatışmalarda 20 dolayında yaralı olduğu belirtiliyor.

Gazze'deki Şifa hastanesi yetkilileri, çatışmalarda İzzeddin El Kassam'in liderlerinden Ala El Haddad'ın (35) öldüğünü bildirdi.

Yerel kaynaklar, Gazze'nin Zeytun mahallesinde meydana gelen çatışmaların, bir El Fetih üyesinin, aylar önce çalınan arabasını görüp takip etmesi ve aracın içindekileri durdurarak, aracını geri almak istemesiyle başladığını söylediler. Kaynaklar, aracını geri almaya çalışan kişi ve aile yakınları ile Hamaslı güvenlik güçleri arasında çatışmanın büyüdüğünü kaydettiler.

Kassam Tugayları'nın sözcüsü Ebu Ubeyda ise Hamas'ın İçişleri Bakanlığına bağlı özel güvenlik kuvvetlerini taşıyan aracın, şüpheli kişilerce çevrilerek içindekilere ateş açıldığını söyledi.

El Fetih ile Hamas arasında ulusal birlik hükümeti kurulması konusunda 8 Şubat'ta Mekke'de anlaşmaya varılmasının ardından ilk kez 2 gün önce Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun ve Cebaliye'de şiddetli çatışmalar çıkmış, çatışmalarda 2 kişi ölmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious