Filistin'deki insanlık vahşeti Turhal'da sergilendi

Filistin'deki insanlık vahşeti Turhal'da sergilendi.15878
  • Giriş : 28.01.2009 / 17:07:00
  • Güncelleme : 28.01.2009 / 17:27:02

İsrail'in Filistin'de yaptığı sivil katliam Tokat'ın Turhal ilçesinde gözler önüne serildi. Turhal Belediyesi ve ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle İsrail vahşetini anlatan bir sergi açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Filistin Dramı" adlı resim sergisinin açılışına Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, AK Parti ilçe Başkanı İzzet Bozduman, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış öncesi bir konuşma yapan Sağlık-Sen Turhal Şube Başkanı Murat Lâdikli, İsrail'in 23 gün boyunca kadın-çocuk, sivil-asker ayrımı yapmadan Filistin halkına yerden, gökten ve denizden ölüm yağdırdığını kaydetti. Ladikli, "İlçemizdeki sivil toplum örgütleri olarak Filistin halkının sofrasında bir aş, yarasına bir merhem olmak istedik. Bunun için nakdi yardımların yanı sıra cumartesi gününe kadar, ilçemizden bir tır dolusu kuru gıda, çocuk, kadın ve hasta bezleri ile battaniye gönderme kararı aldık. Açılışını yapacağımız bu sergisi ile de kardeşlerimize yapılan bu kıyımı, unutmama ve unutturmama kararlığımızı ortaya koyduk. Ve toplanan bu yardımlarla bir TIR'ı doldurarak cumartesi günü törenle Turhal'dan Gazze'ye göndereceğiz. Bu amacımızda bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen de "Bugün burada sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya gelip sergilediğimiz Filistin'in Dramı adlı resim sergimiz oradaki Müslüman kardeşlerimizin ne kadar acı çektiğini ve ne kadar zulüm gördüklerinin gerçekleridir. Binlerce Müslüman kardeşlerimiz İsrail'in attığı bombalara hedef olup öldürülmüştür. Hatta enkazlardan bile halen cesetler çıkabiliyor. Buna can dayanmaz. Buradaki amacımız sizlerin verdiği desteklerle cumartesi günü buradan Filistinli kardeşlerimize destek olmak için kuru bakliyatların yer aldığı bir tır göndermek. Burada yapacağınız en 10 TL bağışta oradaki Müslüman kardeşlerimizin karnı doyacak. Marketlere gidip 5 kilo pirinç, 5 kilo makarna, un gibi kuru gıdalarla, gıda ürünleriyle bir nebzede olsa onlara destek olduğumuzu gösterecektir. Oradaki Müslüman kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız ve onları yalnız bırakmayacağız." diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından sergi açılışında alışılmışın dışında kırmızı yerine siyah açılış kurdelesini Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, AK Parti ilçe Başkanı İzzet Bozduman, Sağlık-sen şube Başkanı Murat Ladikli ve Diyanet-sen Şube Başkanı Semih Öğrünç beraber kestiler. Başkan Gözen ve katılımcılar Resim sergisinin gezilmesinin ardından maddi destek için satışa sunulan Türkiye ve Filistin bayraklarının yer aldığı atkılardan satın aldılar. Sergi 31 Ocak tarihine kadar açık kalacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*