Filistin'den Arınç'a teşekkür

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

İsrail Ordusu tarafından tutuklanan Dr. Aziz Dwcik, TBMM Başkanı Bülent Arınç'a bir teşekkür mesajı gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Filistin Yasama Konseyi İkinci Başkanvekili Dr. Hasan Khreishe, İsrail Ordusu tarafından tutuklanan Filistin Yasama Konseyi Başkanı Dr. Aziz Dwcik, bakanların ve Yasama Konseyi üyelerinin serbest bırakılmaları konusunda gösterdiği çabadan dolayı TBMM Başkanı Bülent Arınç'a bir teşekkür mesajı gönderdi.

Hasan Khreishe, Arınç'a gönderdiği mektupta, "İsrail Ordusu tarafından gayrikanuni bir şekilde tutuklanan Filistin Yasama Konseyi Başkanı Dr. Aziz Dwcik'in, Filistin Ulusal Yönetimi'nin bakanlarının ve Filistin Yasama Konseyi üyelerinin derhal serbest bırakılmaları için gösterdiğiniz asil çabalar nedeniyle içten tebrik ve takdirlerimi ifade etmeme müsaade ediniz" dedi.

Khreishe, işgal edilmiş topraklarda özgürlük, demokrasi ve bağımsızlık arayan Filistin halkının, Arınç'ın bu unutulmaz asil davranışını ve dünyada bastırılmış tüm halklar için barış, adalet, özgürlük arama mücadelesini yakından bildiğini ve takdir ettiğini dile getirdi.

Hasan Khreishe, mektubunda şu ifadelere yer verdi: "İsrail'in uygulamaları yalnız Filistin halkının temsilcilerini ve liderlerini

değil, aynı zamanda Filistin siyasal sistemini ve bağımsız bir Filistin Devleti kurma ümidini hedef almaktadır. İsrail hapishanelerinde gözaltında bulunan Dr. Aziz Dwcik'in, Filistin Ulusal Yönetimi'nin bakanlarının, Filistin Yasama Konseyi'nin üyelerinin ve Filistinli tutukluların serbest bırakılması ve Filistin halkının beynelmilel olarak garanti edilen haklarının sağlanması için birlikte çalışmamızın devamını ümit ediyorum. Ekselansları, en derin saygılarımın kabulünü rica ederim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious