Filistinli çocuklar hayal bile kuramıyor

Filistinli çocuklar hayal bile kuramıyor.15350
  • Giriş : 27.06.2009 / 17:56:00

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli çocuklar, İsrail ambargosunun devam ettiği bölgede işsizlik ve kötü şartlar sebebiyle gelecek hayalleri kurmakta zorlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yetersiz beslenme, barınmada yaşanan sıkıntılar, eğitim ve sağlık hizmetlerinde olan aksaklıklardan dolayı Filistinli çocuklar zor şartlar altında büyüyor. Sağlıksız koşullarda yetişen Nesrin Akrah "Babamın işi yok, bizi okula gönderecek durumu yok. Savaş sebebiyle iyice yoksullaştık. İyi bir evde yaşamayı ve gelecekte doktor veya mühendis olmayı istiyorum. Fakat durumumuz buna elvermiyor" diye konuştu. Nesrin'in kardeşi Reem Akrah ise evlerinde elektrik, su, doğalgaz gibi temel ihtiyaçların olmadığını söyleyerek "Kötü şartlarda yaşıyoruz. Ailem okul masraflarımızı ödeyemiyor. Bazen günde bir öğün yemek yiyoruz. İsrail bombardımanında zarar gördüğü için evimizde de kalamıyoruz" dedi.

Abla Naim Akrah ise "Gelecek planlarımız sadece hayallerimizde" diyerek içinde bulundukları durumdan duyduğu umutsuzluğu dile getirdi. Anne Umm Cemil Akrah, evlerinin fiziki şartlar itibariyle çocukların ders çalışmasına uygun olmadığını anlatarak "Evimiz çok kötü durumda. Çocuklarımızın ders çalışması ve eğitimlerine devam etmesi de bu şartlarda çok zor görünüyor. Babamız, iş olmadığı için çalışamıyor. Çocuklarımızın geleceği için plan yapamıyoruz, hayal bile kuramıyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*