Filistinli eylemcilere gözaltı

Filistinli eylemcilere gözaltı.15309
  • Giriş : 23.03.2009 / 17:30:00

İsrail polisi, Doğu Kudüs'te, Filistinliler ve bazı barış eylemcileriyle birlikte düzenlenen bir basın toplantısını dağıttı, eylemcilerden en az 7'sini gözaltına aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gözaltına alınanlar arasında, İsrail'deki İslam Hareketi liderlerinden Şeyh Raed Salah da bulunuyor.

Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah mahallesinde, geçen yılın son aylarında oturdukları evden mahkeme kararıyla tahliye edilen El-Kürdi ailesinin evinin yakınındaki boş alanda kurulan protesto çadırında "2009 Arap Kültür Başkenti Kudüs" etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen toplantıya İsrail polisi müdahale etti.

Basın toplantısı, Batı Şeria'daki duvar karşıtı eylemleriyle bilinen, Naalin köyünde önceki haftalarda yaralanan Amerikalı barış eylemcisi Tristan Anderson'un ailesi tarafından düzenlenmişti.

Filistinlilerle Dayanışma Hareketi eylemcilerinin verdiği bilgiye göre, yaklaşık 20 kadar polis, toplantıyı izlemeye gelen basın mensuplarını engelledi, toplantıya katılanları da dağıtmak istedi. Polisin müdahalesine direnen, aralarında bir Danimarkalı, bir Amerikalı barış eylemcisinin de bulunduğu 7 kişi polis araçlarıyla götürülürken, götürülenler arasında Şeyh Raed Salah'ın da yer aldığı bildirildi.

Bir basın mensubu ile bir kadının da polis tarafından dövüldüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*