Filistinli yaralı kardeşlerimiz Ankara'da

Filistinli yaralı kardeşlerimiz Ankara'da.15043
  • Giriş : 13.01.2009 / 13:20:00

Gazze'de yaralanan biri kadın 10 kişi, refakatçileri ile birlikte sabah saatlerinde havayolu ile Ankara'ya getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Durumlarının ağır olduğu bildirilen yaralılar, havalimanına sevkedilen ambulanslarla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Türk Kızılay'ının koordinasyonu ile Gazzeli yaralılar, saat 04.30 sıralarında Mısır'a gönderilen ambulans uçakla Ankara'ya hareket etti. Gazzelilere biri kadın 10 kişi ile birlikte, biri kadın 10 refakatçi de eşlik etti.

Yaralıları taşıyan uçak saat 06.30'da Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi. İlk müdahaleyi uçak ile bölgeye giden Sağlık Bakanlığı ile Türk Kızılayı doktor ve hemşireler yaptı. Durumları ağır olduğu öğrenilen yaralılar, uçak indikten sonra, Esenboğa Havalimanı'nda bekletilen 10 ambulansla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan yaralıların durumlarının ağır olduğu bildirilirken, yaralıların isimleri şöyle: "Ahmed Safadi, Salari Khaled El Shami, Muhammed Verid, Musayem Ceddura, Ehad Hüye, Muhammed Gabur, Ehlem Feride Muhammed Dib, Ahmed Al-Attar, Arafat Hasan Edhu ve Adil Kelam."

Havalimanı'nda basın mensuplarına bilgi veren Türk Kızılay'ına bağlı hemşire Ferhan Altunbaşak, yaralıların durumunun ciddi olduğunu belirterek, "Türk Kızılay'ı tarafından Gazze'de yürütülmekte olan insani yardım kampanyasında Gazze sınırındaki Rafa kapısından Mısır'a getirilmiş yaralıları tedavi edilmek üzere Ankara'ya gitirdik." diye konuştu.

Hastaneye kaldırılan yaralıların, ortopedi, genel cerrahi ve yanık servislerinde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*