Filistinliler ile İngiliz polisi karşı karşıya

Filistinliler ile İngiliz polisi karşı karşıya.16640
  • Giriş : 28.12.2008 / 21:10:00

İngiltere'de yaşayan Filistinli ve diğer Arap ülkeleri vatandaşları İsrail'in İngiltere Büyükelçiliği önünde toplanarak saldırıyı kınadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıya tepkiler büyüyor.

Yaklaşık 5 bin kişinin toplandığı gösteride bir Filistinlinin Büyükelçilik binası avlusuna ayakkabı fırlatmasıyla bir anda ortalık karıştı.

Ayakkabı fırlatan göstericiyi yakalayan 3 İngiliz polisi, göstericiyi yere yatırarak kelepçe takmak isteyince tansiyon giderek yükseldi. Polis tarafından yakalanan göstericiyi kurtarmak isteyen diğer göstericiler polise saldırdı. Bunun üzerine yaşanan arbedede yakalanan gösterici kaçmayı başardı ancak kelepçeler göstericinin bir kolunda kilitli kaldı.

Yaşanan bu olay üzerine göstericiler daha da kızgın bir halde elçilik binası kapısına doğru yürüdü. Ek güvenlik yardımı istemek zorunda kalan İngiliz polisi göstericileri sakinleştirmeye çalıştı. Bir göstericinin ise elçiliğin demir kapılarından avluya atmak istemesiyle tansiyon bir kez daha yükseldi. Polis bu göstericiyi yakalayarak, sadece uyarıda bulundu.

Sürekli İsrail aleyhine sloganlar atan göstericiler ellerinde , "Terörist ülke İsrail" yazılı pankartlar taşıdı.

Bu arada İngiliz Milletvekili George Galloway de göstericilere destek verdi. Göstericilerin yarın da İsrail Büyükelçiliği önünde saldırıyı protesto etmeye devam edeceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*