Filistinliler uzlaşmaya hazır

Filistinliler uzlaşmaya hazır.13904
  • Giriş : 08.04.2008 / 09:34:00

Barguti, "Çocuklarımızın savaş ve katliamların olmadığı bir hayat yaşamasını sağlayacak uzlaşmaya hazırız" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail hapishanelerinde ömür boyu hapis cezasını çeken El Fetih liderlerinden Mervan Barguti, "Çocuklarımızın savaş ve katliamların olmadığı bir hayat yaşamasını sağlayacak uzlaşmaya hazırız" dedi.

Barguti, İsrailli insan hakları örgütü Şimdi Barış'a kuruluşunun 30. yıldönümü dolayısıyla gönderdiği mesajda, kendisinin de aralarında bulunduğu birçok Filistinlinin tarihî barışa hazır olduğunu belirtti. Barguti, uzlaşmanın İsrail'le yan yana barış ve güven içinde yaşayacak bir Filistin devletinin kurulmasıyla sonuçlanacağını ifade etti. Mervan Barguti, barış için Yahudi yerleşim birimlerinin genişletilmesi ile Filistin topraklarının işgaline son verilmesi, Kudüs'teki Filistin kurumlarının yeniden açılması, Filistin'i cehenneme çeviren barikatların kaldırılması, Gazze'deki ablukaya son verilmesini şart koştu.

'Size bu mektubu küçük ve karanlık bir hücreden yazıyorum" diyen Barguti, İsrail hapishanelerindeki binlerce Filistinlinin salıverilmesi gerektiğini de ekledi.

İsrail'in önceki yıl Gazze'de kaçırılan asker Gilad Şalit karşılığında Barguti'nin de aralarında bulunduğu Filistinlileri salıvermesi gündeme gelmiş, fakat pazarlıklar anlaşmayla sonuçlanmamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious