Filistinliye köpekli işkence

  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

Batı Şeria’nın Nablus kenti yakınlarında Amara köyündeki aşağılık saldırı, Yahudi vahşetini bir kez daha gözler önüne serdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Salyalı dişlerini Filistinli Yüsra’nın koluna geçirdi
Bİr komutla saldıran, bir komutla olduğu yere çakılan özel eğitimli Yahudi köpeği, İsrail askerlerinin emriyle atılıp, dişlerini yoldan geçmekte olan Yüsra Rabaya’nın koluna geçirdi.

İsrailli köpekler kadına saldırdı
Baştan aşağı ağır silahlarla donanmış iki İsrail askeri, özel eğitimli köpeklerini, Yüsra Rabaya adlı Filistinli kadının üzerine saldı.

AğzIndan salyalar saçan köpek, bir hamlede genç kadını kolundan yakaladı. Yüsra Rabaya acı içinde feryat ederken, kahkahalar atan İsrailli askerler, iğrenç olayın muhabir tarafından görüntülendiğini farkedince, hemen köpeklerini alıp hızlı adımlarla uzaklaştılar.

Filistinliye köpekli işkence
İnsan haklarını hiçe sayan İsrail askerleri sırf zevk için Filistinli kadının üzerine köpek saldırtıp, ısırttılar.
İsrail askerlerinin Filistinliler’e yönelik insanlık dışı muameleleri aralıksız sürüyor. İsrail askerleri, Batı Şeria’nın Beytüllahim kentine bağlı Ubadiye köyünde Yüsra Rabaya adlı Filistinli kadının üzerine köpek salıp, eğlendi. İsrail askerlerinin kahkahaları arasında, köpek salyalar içinde korkudan ne yapacağını bilemeyen kadını ısırdı. Kadın köpeğin ısırıklarıyla ağır bir şekilde yaralandı. Daha sonra kameraları farkeden İsrail askerleri hızla olay yerinden uzaklaştı. Yine Nablus kenti yakınlarındaki Amara köyünde 17 yaşındaki Filistinli genç arkadaşlarıyla evden okula giderken kimlik kontrolü yapan İsrail askerleri tarafından durduruldu. Kameralara da yansıyan görüntülerde İsrail askerleri genci komaya sokana kadar dövdüler. Bu arada, BM’nin İnsan Hakları Konseyi’ne sunduğu son Filistin raporu, Filistin’de insan hakları durumunun içler acısı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Rapora göre, İsrail ordusu 2006’nın ikinci yarısında yüzlerce Filistinliyi öldürdü ve binlercesini de yaraladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious