Filistin'li vekilin haklı isyanı!

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Filistinli milletvekili Erekat: "Gazze ve Batı Şeria'da unutulmuş bir savaş var"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Askerlerinin kaçırılmasını bahane ederek Lübnan ve Gazze'de bombardıman başlatan İsrail'in 3 haftadır süren operasyon boyunca 100 Filistinliyi öldürdüğü bildirilirken Filistinli milletvekili Saeb Erekat "Gazze ve Batı Şeria'da unutulmuş bir savaş var" açıklamasını yaptı.
Tüm dünyanın gözü İsrail'in Lübnan'da gerçekleştirdiği ve en az 300 sivilin ölümene yol açan bombardımanına kilitlenmişken BM tarafından dün yayınlanan bir rapora göre, askerinin kaçırılmasından sonra Gazze'ye operasyon düzenleyen İsrail askerleri şu ana kadar 100 Filistinliyi öldürdü. Rapora göre İsrail ordusu üç haftalık süre içinde Gazze'ye 168 hava akını düzenledi ve 600'den fazla füze fırlattı. Filistinli örgütlerse İsrail'e 177 füze fırlattı.

Raporda belirtilen 100 Filistinli ölüye, dün Gazze ve Batı Şeria'nın Nablus' kentinde öldürülen 15 Filistinlinin dahil olmadığı belirtildi. Ölen 100 Filistinli'den 30'unun 18 yaşından küçük olduğu kaydedildi.

Gazze'deki operasyonlarla ilgili bir değerlendirme yapan Filistinli milletvekili Saeb Erekat "Gazze ve Batı Şeria'da unutlan bir savaş var. Uluslararası camiayı İsrail'in artan askeri baskılarını durdurmak için doğrudan müdahaleye çağırıyoruz" açıklamasını yaptı.

İsrail askerleri bugün de İsrail sınırı yakınlarındaki Mugazi mülteci kampına operasyon düzenledi. Sabah saatlerinde çıkan çatışmada bir Filistinliyi öldüren İsrail ordusu son olarak kampa hava saldırısı düzenledi. İsrail saldırısı bir Filistinlinin ölümüne en az 5 Filistinlinin de yaralanmasına yol açtı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious