Filiz Akın güzelliğinin sırrını açıkladı

Filiz Akın güzelliğinin sırrını açıkladı.25991
  • Giriş : 29.11.2008 / 17:54:00

Sinema Oyuncusu Filiz Akın, 365 AVM'de başkentlilerle buluşarak kitaplarını imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Filiz Akın, güzelliğinin sırrının hayata pozitif bakmak olduğunu söyledi.

Akın, Ankara'da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren sanatçı soruları da yanıtladı. Kendisine gösterilen yoğun ilgiye teşekkür eden Akın, güzelliğinin sırrının sorulması üzerine, ''Ben kitaplarımda da yazdım. Her şeyin başı hayata pozitif bakmaktır'' dedi.

''Hayatta kalabilmek ve sağlıklı olmakta bir şans'' diyen Akın, binlerce olasılık içerisinde dünyaya gelmenin bile bir şans ve fırsat olarak nitelendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Akın, ''(Bu dedikleriniz tuzu kuru olanlar içindir) diye düşünenleriniz varsa bu böyle değil. Pozitif yaşamak ömrümüze ömür katar'' tavsiyesinde bulundu.

-SÜRPRİZ KARŞILAŞMA-

Filiz Akın, bir sinema filmi ya da dizi projesinde yer almayı düşünüp düşünmediğini soran bir hayranına, şimdilik böyle bir şeyin kafasında olmadığını söyledi.

Yakalandığı hastalığı yendiğini ve şu anda sağlıklı olduğu için şükrettiğini dile getiren Akın, ancak film ve dizilerin çok zor çalışma koşulları altında gerçekleştirildiğini belirtti.

Çekimlerin çok erken saatlerde başladığını ve uzun saatler boyunca devam ettiğini anlatan Akın, ''Ben 117 film çevirdim. Bu da bende bir tatmin duygusu yarattı o yüzden başka proje düşünmüyorum'' dedi.

Ödüllerin her zaman teşvik edici olduğunu ifade eden Akın, özellikle sanatsal değeri yüksek ancak gişesi çoğu zaman çok yüksek olmayan filmlerin de bu ödüller sayesinde daha fazla seyirci topladığını söyledi.

Türk sinemasına yurt dışında ödül getiren Nuri Bilge Ceylan, Fatih Akın, Ferzan Özpetek gibi yönetmenleri çok takdir ettiğini kaydeden Akın, bu yönetmenler sayesinde Türk sinemasının yurt dışında en iyi şekilde tanındığını kaydetti.

Bir projede yer alırken en önemli faktörün hikayenin iyi seçilmesi olduğuna işaret eden Akın, ''Öykü iyi olduğu zaman bu, bazen oyuncu ve yönetmenin başarısının dahi önüne geçebilir. Hikaye çok önemlidir'' diye konuştu.

Bu sırada seyirciler arasında yer alan bir kişi Akın'ın yanına gelerek, küçükken oturduğu apartmanın görevlisi olduğunu ve onu görebilmek için geldiğini söyledi. Bunun üzerine çok duygulanan sanatçı, bu kişiyle uzun uzun kucaklaştı.

Seyirciler arasında bulunan bir başka kişi de Filiz Akın'a 33 yıldır sakladığı ve sanatçının fotoğraflarıyla süslediği albümü hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*