Filiz Kerestecioğlu: Cepheye kim gidecek?

Filiz Kerestecioğlu: Cepheye kim gidecek?.17454
  • Giriş : 30.11.2016 / 17:12:00

Filiz Kerestecioğlu, "Cepheye kim gidecek Cumhurbaşkanı'nın çocuğu mu?" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı yapmış olduğu bir konuşmada şu ifadeleri kullandı: "Suriye'ye zalim Esed'in hükümdarlığına son vermek için girdik." Suriye'de 1 milyona yakın insanın öldüğünü anlatan Erdoğan "Biz 'sabır, sabır, sabır' dedik, en sonunda dayanamadık ve Suriye'ye Özgür Suriye Ordusu'yla beraber girmek zorunda kaldık" dedi. Evet, aynen bu sözleri söyledi. Bunu bütün partilere seslenerek söylüyorum. Şimdi, ÖSO'yla mı girdiniz, IŞİD'le mi girdiniz, kimle girdiniz bilemeyiz ama bugün kalkıp da "Ey Erdoğan, ülkende kırk yıldır savaş var, Kürtlere ettiklerini dünya âlem biliyor, bak, 'barış' diyen milletvekillerini bile tutuklattınız, ülkende faili meçhuller için her cumartesi insanlar oturuyor, üstelik bunlara, faili meçhul cinayetlere yenileri katılıyor ve hayatını kaybetmiş on binlerce insan var bu savaşta" diyeniniz oldu mu?

"Ey Erdoğan, sen kendi ülkenin derdini bıraktın, bizim ülkenin derdine mi düştün?" diyerek tanklarla, toplarla bizim ülkemize girerlerse ne yapacak bu sayın muhterem? Acaba soranınız oldu mu hiç?

Bugüne kadar insanların gözü hep barışı ararken savaş politikalarını seçenler, sizler mi gideceksiniz cepheye, Suriye’ye savaşmaya? Erdoğan'ın çocukları mı gidecekler cepheye? Siz sorumluluğu üstünüzden atacaksınız ve biz de yoksul askerleri mi izleyeceğiz ölürken?

AKP Kudüs'e İsrail'e bağlıymış gibi resmi statü verdi

Parlamentoda AKP tarafından onaylanan bir anlaşmaya dikkat çekmek isterim. Mavi Marmara mağdurları için Amerika Birleşik Devletleri'nde sadece 3 kişinin tazminatı değerinde olabilecek bir paraya anlaştığınız ve o anlaşmayı yaptığınız İsrail'le resmî anlaşma metninin bir tarafından Ankara yazarken bir tarafında da Kudüs yazıyor. Yani Tel Aviv değil Kudüs ve ilk defa bir anlaşmada siz Kudüs'e İsrail'e bağlıymış gibi resmi statü vermiş oldunuz, bu da size hayırlı olsun.

Herkes Tahir’i anarken, cinayette parmağı olan medyayı da ben anacağım

Sevgili Tahir Elçi'nin katledilişinin birinci yıl dönümünde Tahir Elçi’yi bir kere de onun eşinin ağzından anmak istiyorum. Türkan Elçi şöyle diyor: "Tahir'in ölüm yıl dönümünü birkaç gazete dışında anan olmamış. Herkes Tahir'i anarken cinayette payı olan medyayı da ben anacağım." Evet, bu da Tahir Elçi'ye karşı linç kampanyaları yürüten basına dert olsun.

BASIN BÜLTENİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*