Film Festivali'nde bol ödüllü gece

  • Giriş : 16.04.2007 / 00:00:00

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nca (İKSV) düzenlenen ’’26. Uluslararası İstanbul Film Festivali’’, kapanış galası ve ödül töreniyle sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında, sunuculuğunu Özge Özberk ve Halit Ergenç’in yaptığı gecede, Amerikan bağımsız sinemasının ünlü yönetmenlerinden, fotoğrafçı, müzisyen ve yazar Gus Van Sant’a ’’Sinema Onur Ödülü’’ verildi. ’’Jüri Özel Ödülü’’ ne ise Amerikalı yönetmen Tom Dicillo’nun ’’Delicesine’’ adlı filmi layık görüldü. Ulusal yarışmada, ’’Kültür Bakanlığı Yılın En İyi Türk Filmi Ödülü’’, Nuri Bilge Ceylan’ın ’’İklimler’’ adlı filmine verildi. ’’Kültür Bakanlığı Yılın En İyi Türk Yönetmeni Ödülü’’, ’’Kader’’ filminin yönetmeni Zeki Demirkubuz’a verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca ayrıca ’’Yılın En İyi Türk Filmi’’ ve ’’Yılın En İyi Türk Yönetmeni’’ne 50 biner YTL para ödülü verildi. ’’En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’’nü, ’’Takva’’ filmindeki rolüyle Erkan Can ve ’’Kader’’ filmindeki rolüyle Ufuk Bayraktar paylaşırken, ’’En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’’ ise ’’Beynelmilel’’ filmindeki rolüyle Özgü Namal aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious