Film gibi baskın!

  • Giriş : 23.09.2006 / 00:00:00

Küçükçekmece’de 2 müzikhol ile bir kıraathaneye giren yüzleri maskeli adamlari korku dolu anlar yaşattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Küçükçekmece’de 2 müzikhol ile bir kıraathaneye giren yüzleri maskeli, tek tip siyah elbiseli ve silahlı 80 kişi içeride bulunanları etkisiz hale getirdikten sonra masaları dağıtıp molotofkokteyli attılar. Grup "Pislik yuvalarını temizleyeceğiz" diye bağırdı.

İkitelli Atatürk Caddesi üzerinde toplanan yaklaşık 80 kişilik grup, bir inşaata girerek tek tip siyah elbise giyip maske taktıktan sonra caddeyi her iki yönde trafiğe kapattı. Ellerinde sopalarla yürüyen grup, yan yana olan "Çağla 3" ve "Demdem 3" müzikholleri ile bir kıraathaneye yöneldi. Bu üç mekanı basan grup, işyerlerinde bulunanları yere yatırarak etkisiz hale getirdi. Silahlarını çeken siyah giymiş maskeli şahıslar, mekan sahiplerinin başlarına silah dayadılar. Kimseyi dışarı çıkarmayan saldırganlar, Çağla 3 müzikholde müşterileri bir kenara toplayıp, cam tarafındaki masalara molotofkokteyli attılar. Sopalarla mekanın camlarına vuran saldırganlar kıramayınca tabancayla ateş ederek parçaladılar. Saldırganlar, "Pislik Yuvalarını temizleyeceğiz. Cephe" imzalı pankart asarak olay yerinden kaçtılar.

FİLMLERDE GÖRÜRDÜK

Çağla 3 Müzikhol’ün işletmecisi 3 çocuk babası Mehmet Polat, "7 yıldır burayı işletiyorum. 27 personelim var. Bu zamana kadar ilk defa böyle bir şey yaşadım. İçeri aniden girerek bizleri yere yatırıp kafamıza silah doğrulttular. 155 polis imdatı aradık, ancak polis yaklaşık 45 dakika sonra olay yerine geldi" diye konuştu.

Basılan 3 işyerinin de mülk sahibi olan Ali Baran ise yaşadığı dehşet anlarını şöyle anlattı:

"Bu sahneleri filmlerde görüyordum. Şimdi ise canlısını yaşadım. Ben o sırada kahvede bulunuyordum. İçeri girerek tekmelerle bizi yere yatırıp kafamıza silah dayadılar. Daha sonra da masaları dağıtıp camları kırdılar. Bunların kimler olduklarını kestiremedik. Aynı siyah pantolon ve tişörtleri giymişlerdi. Maskeleri de siyah ve aynıydı. Sağ veya sol grup dememiz güç. Herhangi belirgin bir slogan atmadılar."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious