Film gibi 'kız kaçırma' operasyonu

Film gibi 'kız kaçırma' operasyonu.12200
  • Giriş : 10.06.2009 / 11:13:00

Karaman’daki bir kaza ihbarını 3 saat araştıran polis, jandarma ve 112 ekipleri kazazedeyi bulamadı. Yapılan ihbarın kız kaçırmak için uydurulan senaryonun parçası olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önceki gün Karaman-Konya yolunda kaza olduğu ve araçta sıkışan bir kazazedenin yardım beklediği haberiyle harekete geçen 112 ekipleri belirtilen mevkide kazaya rastlayamayınca olaya polis ve jandarma ekiplerinde dahil oldu. Fakat 3 saatlik aramanın ardından ne kaza yapan şahıslara ulaşılabilmiş nede kazaya.

Önceki gün saat 20.30 sıralarında 112 telefonuna Karaman-Konya Karayolu Kâzımkarabekir ilçesi yakınlarında kaza ihbarı yapıldı. Bunun üzerine 112 Komuta Merkezi Kâzımkarabekir ilçesindeki sağlık ekibini kaza yerine sevk ederken, olayı jandarma ve polise de bildirdi. Bölgeye giden sağlık ekibi aramalarına karşı kazayı bulamadı. Şahsın kaza yerini yanlış vermiş olabileceği ihtimaline üzerine güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri, Karaman-Kâzımkarabekir arasındaki 25 kilometrelik yolun iki tarafını da projektörlerle aradı. Güvenlik güçleri ve sağlık ekibinin 3 saat süresince aradığı kazanın 'kız kaçırma' için hazırlanan senaryonun bir parçası olduğu anlaşıldı.

Karaman'da iki genç aşık kavuşamayınca akıllara zarar bir kaçış planı hazırladı. Genç adam sevdiği kızla anlaşarak, 'sevdiği kızı istemeye giderken kaza yaptığını' söyleyecek, aile olay yerine gidecek, kız evde kalacaktı.

112'Yİ KIZ, AİLEYİ DELİKANLI ARIYOR

Genç aşıkların planı, kızın 112'yi arayıp nişanlısının seyir halinde kaza yaptığını bildirmesiyle başladı. Delikanlı da kızın ailesini arayarak, kızı istemek için yolda olduğunu ancak kaza geçirdiğini söyler. Kızın ailesi apar topar kaza yerine ulaşmaya çalışır. Evde kız tek başına kalır. Polis, jandarma, 112 ekipleri tarif edilen bölgede kazazedeyi aramaya başlar. Gençler de fırsattan istifade, ellerini kollarını sallayarak kaçarlar.

Kız tarafını kaza yapıldığı iddia edilen yerde tutmak isteyen genç aşıklar, kızın ağabeyini arayarak, “Şu anda ambulansları görüyorum ama onlar beni göremiyor” der. Bu söz üzerine aramalar yoğunlaştırılarak devam eder.

ÜÇ SAAT ARADILAR

112 acil servis ekibi ile birlikte Karaman Emniyet Ekipleri, Kâzımkarabekir Emniyet Ekipleri, Jandarma ile birlikte Karaman'dan başlayıp Güneysınır istikametine kadar bütün yol ve çevrelerinde 3 saat boyunca kazazedeyi arar.

Kız tarafının karşı çıkması nedeniyle kavuşamayan genç aşıkların planı kamu görevlilerini uzun süre meşgul etti. Kızın kaçtığını fark eden aile durumu yetkililere bildirdi. Genç aşıkların nerede olduğunu ise bilen yok.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*