Film gibi kurtarma operasyonu

  • Giriş : 05.02.2007 / 00:00:00

Şanlıurfa'nın Bamya Suyu Mahallesi'ndeki bir apartmanın 5'inci katına çıkarak elindeki bıçakla kendini yaralayan bir genç, apartmandan aşağıya atlama girişiminde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İtfaiye ekipleri gencin atlayacağı yere branda gererken gencin bulunduğu kata çıkan bir itfaiye görevlisi genci atlamak üzere iken yakalayarak mahalleliye sakin bir nefes aldırdı.

Psikolojik sorunları olduğu öğrenilen genç, ambulansla Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bamya Suyu Mahallesi'nde oturan İbrahim Halil Tamer (27), Vatan Sokak Şahin Apartmanı'nın 5'inci katına çıkarak intihar etmek istedi.

Eline aldığı döner bıçağı ile boynunu ve yüzünü yaralayan Tamer, çevredeki vatandaşların heyecanlı dakikalar yaşamasına neden oldu. Aşağıda bekleyen yaklaşık 300 kişinin ısrarına rağmen kendisini yaralamaya devam eden gencin durumunu gören vatandaşlar polisi arayarak yardım istedi.

Vatan Sokağı'nı trafiğe kapatan polis ekipleri gencin atlayacağı yere branda açması için itfaiye ekiplerini arayarak yardım istedi. Bir süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri branda açtı. Bu sırada apartmanın üst kısmına çıkan bir itfaiye görevlisi gence arkadan yaklaşarak kendini aşağıya atmasına engel oldu.

Tamer'in kurtarılması ile rahat bir nefes alan mahalle sakinleri alkışlarla itfaiye görevlisini ödüllendirdi. Aşağıya indirilen genç, ambulansla Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious