Filmden çıkan herkes üzülüyor

Filmden çıkan herkes üzülüyor .12259
  • Giriş : 04.11.2008 / 20:37:00

'Devrim Arabaları' filminde oynayan Halit Ergenç, filmde anlatılan olaya dikkat çekerek çok önemli bir başarı hikayesi olduğunun altını çizdi. Ergenç, filmi izleyenlerin ilk tepkilerinin de 'üzüntü' olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CNNTURK'te 'Nası Yani?' programına 'Devrim Arabaları' filminin yönetmeni Tolga Örnek ile oyuncular Vahide Gördüm, Halit Ergenç ve Selçuk Yöntem konuk oldular.

1961 yılında dönemin Devlet Başkanı Cemal Gürsel'in isteğiyle 23 Türk mühendisin 'Devrim' ismini verdikleri bir araba yapma çabalarını anlatan filmin kamera arkasında oldukça hüzünlü sahneler yaşanmış.

Selçuk Yöntem, o anlardan birini şöyle aktardı: "Bir sahne vardı ilk motorun çalışıp çalışmadığını deneme sahnesi vardı. Gerçekten hepimiz çok duygulandık. Biz böyle duygulanıyorsak bu aşağıya mutlaka geçer dedik."

Halit Ergenç ise yönetmen ve senarist Tolga Örnek'in, film öncesinde topladığı dökümanların kendileri için çok yararlı olduğunu belirterek kısa bir süre içinde bir araba yapmak için canla başla çalışan 23 mühendisin gerçek hikayelerinden çok etkilendiğini söyledi. Ergenç, "Tolga, ilk senaryoyu verdiğinde bu, içinde muhakkak olmak istediğim bir filmdi. Sonuçta bu tecrübenin 130 gün içinde gerçekleşmiş olması çok önemli. 2 otomobil 4 motor bitiriyorlar ve bu otomobili yapabilecek alt yapıları dahi yok. Bu gerçekten çok önemli başarı hikayelerinden birisidir" diye konuştu.

Filmi izleyenlerden aldığı reaksiyonları da değerlendiren Halit Ergenç, "Anlaşılmış olması çok hoş. Filmden çıkan herkes böyle bir şeye çok üzüldüğünü söylüyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*