Final İnönü'de olsun!

Final İnönü'de olsun!.18183
  • Giriş : 04.05.2009 / 09:53:00

Fenerbahçe taraftarı, Kupa Finalinin İnönü Stadında oynansını istediler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Derbiye izleyen 1607 Fenerbahçeli, 2-1'lik galibiyetin ardından "Kupa finali de İnönü'de oynansın" diye tezahürat yaparken, takımlarını "Lider geliyor, lider" diyerek karşılayan Beşiktaşlı taraftarlar hüznü yaşadılar..

Sivasspor'un yenilgisiyle Fenerbahçe maçına liderlik için gelen Beşiktaşlı taraftarlar 2-1'lik yenilgiyle sükut-u hayale uğrarken, 1607 Fenerbahçeli taraftar da ligde üst üste 4. kez İnönü Stadı'nda kazanmanın keyfini yaşadılar.

Karşılaşma sonunda da galibiyeti kutlayan Fenerbahçeliler, 13 Mayıs'ta İzmir'de oynanacak kupa finaline de gönderme yaparak, "Kupa finali de İnönü'de oynansın" diye bağırdılar. Beşiktaşlı taraftarlar ise maç öncesi büyük coşku yaşarken, karşıylaşma sonrası tam tersi duygularla başbaşa kaldılar. Siyah-beyazlı taraftarlar maç öncesinde üstünde "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez'' yazılı dev Türk bayrağını kapalı tribünde açtılar. Bayrak, 10. Yıl Marşı eşliğinde açılırken, taraftarlar daha sonra ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' diye bağırdılar.

TRİBÜNLER BEMBEYAZDI

Bu arada maçın başlama düdüğü öncesi iki takım taraftarları saygı duruşunun ardından hep birlikte ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' tezahüratları yaptılar. İki takım oyuncuları da kollarına siyah-bant taktılar.

Siyah-beyazlı taraftarlar, Sivasspor'un yenilgisi sonrası olası bir galibiyette liderliğe yükselecek olan takımlarını sahaya ısınmak için çıkışında ''Lider geliyor'' tezahüratlarıyla karşıladılar. Taraftarlar, takımları ısınırken de şampiyonluk şarkıları söylediler.

Bu maç için yapılan ''Beyaz Tribün'' kampanyası nedeniyle tribünler adeta beyaza boyandı. Öte yandan Beşiktaş yönetimi maçtan önce küfürlü tezahürat yüzünden iki hafta sonraki Galatasaray maçına denk gelebilecek bir cezayı düşünürek önlem aldı. BJK İnönü Stadı hoparlörlerinden, küfür edilmemesi için siyah-beyazlı taraftarlara anonslar yapıldı. Beşiktaşlı taraftarlar da buna 90 dakika uydular.

Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*