Finansbank yeni veri merkezini açtı

Finansbank yeni veri merkezini açtı.5115
  • Giriş : 04.01.2009 / 15:25:00
  • Güncelleme : 04.01.2009 / 16:53:42

Finansbank, farklı kurumlarla olan dış bağlantısını yönettiği veri merkezini hizmete açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Finansbank'tan yapılan açıklamada, bankanın, müşterilerine hızlı ve güvenli hizmeti sağlamak amacıyla son teknolojilerin kullanıldığı yeni veri merkezini Ümraniye'de hizmete açtığı belirtildi.

Açıklamada, Finansbank'ın tüm iletişim ağı ve farklı kurumlar ile olan toplam 253 dış bağlantının yönetildiği merkezin, Avrupa ve Orta Doğu'nun öncü veri merkezlerinden biri olma özelliğini taşıdığı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Finansbank Genel Müdür Yardımcısı Lale Maro, merkezde, tüm sunucular ve üzerlerinde çalışan uygulamaların 24 saat boyunca izlendiğini ifade etti.

Maro, veri merkezinin, hata veya arıza daha oluşmadan tanımlanan erken uyarı sistemleri sayesinde yöneticilere elektronik ortamda veri gönderdiğini ve Finansbank genelinde oluşabilecek hizmet kesintilerinin önüne geçebildiğini kaydetti.

Merkezin elektrik dağıtımının, tamamen yedekli ve kesintisiz güç kaynakları tarafından sağladığını ifade eden Maro, açıklamasında ''Kesintisiz güç kaynaklarını destekleyen ve günlerce şehir elektriğinin kesik olması durumunda dahi tüm binanın elektrik ihtiyacını karşılayabilecek olan jeneratörler her an hizmete hazır durumda bekletiliyor'' ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*