Fındığa gerçek fiyat verilmiyor

  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan: "AK Parti soygunculara kaynak ayırırken fındığa gerçek fiyat vermiyor"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DYP Akçaabat ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen "fındık" konulu toplantıya DYP Genel Başkan Yardımcıları Celal Adan, Ümmet Kandoğan ve Orhan Keçeli, devlet eski bakanı Eyüp Aşık, il ve ilçe başkanları katıldı. Toplantıda konuşmacılar AK Parti iktidarını hedef aldı.

Toplantıda konuşan DYP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, soyguncuya ve vurguncuya para bulunmasına karşılık fındık üreticisine ürününün hakkının verilmediğini belirtti. Hükümetin siyasi merkezden uzaklaştığını savunan Adan, "Bunlar gelir dağılımında adalet olması için iktidara geldiler. Onurlu yaşamaktan başka devletten bir beklentisi olmayan, ezanıyla daha gür, bayrağının daha coşkulu dalgalandığı bir toprakta yaşamaktan başka bir gayesi olmayan Karadeniz insanını dikkate almayan bir iktidarla karşı karşıyayız. Karadeniz insanı sana oy verdi. Halkı siyasetin merkezine alasın diye bu oyu sana verdi. Bu oyun hesabını halk sana sorar. Oysa bu hükümet insanı siyasetin merkezinden uzaklaştırmış, 4-5 vurguncuyu merkeze koymuş. Borsa, döviz, faiz ekseninde vurgun ve soygun yapanlar işlemlerine devam ediyor. Vurguncuya, soyguncuya gelince verilen paralar Karadeniz üreticisinin tek ürünü olan ve milli ürünümüz olan fındığa gelince verilmiyor." diye konuştu.

Trabzon'da DYP'nin yaptığı fındık mitinginin Türk siyasetinde bir kırılma noktası olarak nitelendiren Adan, şöyle konuştu: "Trabzon'da DYP'nin yapığı fındık mitingi bir kırılma noktasıdır. Karadeniz bölgesinde oynanan oyunları Karadeniz insanı artık çözdü. Ordu'da 100 bin kişi toplandı. Hükümete ders verdi ve uyardı. Ancak bu hükümet bir vurdumduymazlık peşinde. Her tarım ürününün altında kalan ve bu iktidar fındık konusunda da sınıfta kalmıştır. Karadeniz insanı onuruyla kimseye ihtiyaç duymadan yaşamaktan başka bir şey istemiyor. Vurgun vurgununu yapıyor. Zengin daha zengin, fakir daha fakir oluyor. Bunların iktidarında fuhuş 13 yaşına, uyuşturucu 15 yaşına indi. Şimdi sormazlar mı ki (Sen ne biçim Başbakansın) diye. Bu konuda hangi müdahaleyi yaptı, bunu söylesin?"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious