Fındık fiyatı yarı yarıya düşünce...

  • Giriş : 22.06.2006 / 00:00:00

Ordulu Nurettin İslam, fındık fiyatları 3,5 YTL'ye düşünce yürüyerek Ankara gitme kararı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ayağında çarık, boynunda heybe, heybesinde fındık ve ellelerinde çan ile yürüyen İslam, zaman zaman hoparlörle neden Ankara'ya yürüdüğünü anlattı. İslam'ın, sırtında taşıdığı ilanda ise "Fındık can damarımız" yazısı dikkat çekti.
Bir önceki sene don yüzünden fındık üreticisinin mağdur olduğunu, bu yüzden sezon başında açıklanan 7,5 YTL'lik fiyat ile çok sevindiğini aktaran İslam, "Bize dendi ki fiyatlar daha da artacak fındığı pazara erken indirmeyin, geç indirin, sizden fındığı ucuza almak için oyun oynanıyor. Biz de onlara inandık güvendik. FİSKOBİRLİK açıkladığı fiyattan fındığı aldı, ama parasını ödemeyince fındığın fiyatı şimdi yarısına düştü. Fındık Karadeniz'in can damarı şimdi insanlar perişan oldu. Bir önceki sene don vardı fındık olmamıştı bu sene fındık varı ama fiyat tutmadı. Biz bir türlü krizden çıkamadık. Bütün bunları başbakana anlatmak için Ankara'ya gidiyorum." dedi.

Nurettin İslam, üçüncü kez Ankara'ya yürüyor. İslam daha önce de biri Ordu Üniversitesi'nin kurulması, diğeri de Eskişehirspor maçında çıkan olaylar sebebiyle Futbol Federasyonu'nun Orduspor'un şampiyon olarak yükselme grubuna çıkmasını iptal etmesini protesto etmek için yürümüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious