Fındık için süper fiyat teklif edildi

Fındık için süper fiyat teklif edildi.16637
  • Giriş : 30.06.2009 / 16:35:00

İş adamları TMO'nun belirlediği taban fiyatın yüzde 50 fazlasını önerdi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Endonezya Sanayi Bakanı Fehmi İdris'e Türkiye'deki cazip yatırım ortamı ve getirilen teşvikleri anlattı ve Endonezyalı iş adamlarını Türkiye'de yatırım yapmaya çağırdı.

Endonezya-Türkiye İş Forumu'na katılmak üzere beraberindeki 40 iş adamıyla Cakarta'ya gelen Bakan Çağlayan, Endonezya Sanayi Bakanı İdris ile gerçekleştirdiği görüşmede iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarına vurgu yaparak, ilişkilerin daha da gelişmesi için cazip pazarların ortasında yer alan Türkiye'ye yatırım yapmalarını istedi.

FINDIĞA 4 DOLARLIK FİYAT

Öte yandan İstanbul Yağlı Tohumlar ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Başkanı Zekeriya Mete, Bakan Çağlayan'dan TMO'nun elindeki fındığın kilosu 4 dolardan kendilerine verilmesini istedi.

Bu fındığı aylardır 4 dolardan alarak dahilde işleme rejimi kapsamında işleyip ihraç etmek istediklerini anlatan Mete, ''Depoda çürüyeceğine bize verin'' dedi.

Çağlayan da fındığı 3,5 liraya satamadıklarını belirterek, bu teklifi olumlu bulduğunu ifade ederek, konuyu Bakanlar Kuruluna götüreceğini söyledi.
TMO'nun deposunda 620 bin tona yakın fındık stoğu bulunduğu belirtiliyor. Bu arada TMO geçen yıl fındığı 4 TL taban fiyattan almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*