Fındık kapsülünü enerji üretimi

Fındık kapsülünü enerji üretimi.12313
  • Giriş : 25.11.2008 / 15:56:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, fındık kapsülünü enerjiye çevirerek, bioetanol ve elektrik üretmek gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Güler, Ordu Valiliğini ziyaret etti. Vali Ali Kaban'ın karşıladığı Güler, Ordu Valiliği Kalkınma Ofisinin çalışmaları hakkında Vali Yardımcısı Mehmet Çuhadar'dan bilgi aldı.

Ardından AK Parti Ordu İl Başkanlığını ziyaret eden Güler, burada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçimlerle ilgili yaptığı ''istifa'' açıklaması konusundaki soru üzerine ''Bu konuda gereken açıklamayı Sayın Başbakanımız Erdoğan yaptı. Ama bu söylem bazılarına örnek olmalı'' dedi.

Hilmi Güler, daha sonra Ordu İl Genel Meclisinin toplantısına katıldı. Güler burada, il genel meclislerinin Türkiye Büyük Millet Meclisinin küçük bir organı olarak çalıştıklarını söyledi.

Ordu İl Genel Meclisinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini anlatan Güler, ''Özellikle KÖYDES çalışmalarını takdir ediyoruz'' dedi.

Bakanlık olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Güler, ''Göreve gelmeden önce önce Türkiye'de 9 ilde doğal gaz bulunmaktaydı. Doğal gaz bulunan il sayısını bugün itibarıyla 63'e ulaştırmış bulunuyoruz. Enerji hatlarını yer altına alıyoruz. Trafoları yeniliyoruz. Akarsularımızda da enerji yönünde değerlendirme aşamasında çalışmalar yapıyoruz'' diye konuştu.

-FINDIK KAPSÜLÜNDEN ENERJİ ÜRETİMİ-

Bakan Güler, fındık kapsülünün enerjiye çevrilmesi gerektiğini belirterek, fındık kapsülünden bioetanol ve elektrik üretilebileceğini söyledi.

Fındık kapsülünden üretilecek elektriği de 10 yıl garantili olarak alacak yatırımcıların bugünden hazır olduğunu kaydeden Güler, ''Böyle güzel bir çalışmanın ilimize ve ülkemize katma değer yaratacağına inanıyoruz'' dedi.

Güler'in, bugün Fatsa düzenlenen Koç Holding Karadeniz Bölge Toplantısı'na katılacağı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*