Fındık üreticilerinden AKP binasına saldırı

Fındık üreticilerinden AKP binasına saldırı.13947
  • Giriş : 03.09.2008 / 17:22:00

Sakarya`nın Kocaali ilçesinde, alım fiyatını yetersiz bulan fındık üreticileri, AK Parti İlçe Teşkilatı, FİSKOBİRLİK Genel Başkanı'nın bürosu ile Ziraat Odası'nın camlarını kırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sakarya`nın Kocaali ilçesinde, alım fiyatını yetersiz bulan fındık üreticileri, AK Parti ilçe binasına saldırarak camlarını kırdı. Çevik Kuvvet polisi, parti binasına saldıran üreticileri, biber gazı sıkarak durdurmaya çalıştı.

Kocaali ilçesinde toplanan 2 bine yakın fındık üreticisi, fındık fiyatının düşüklüğünü ve hükümete olan tepkilerini dile getirmek için Mevlana Caddesi üzerinde bulunan AK Parti ilçe teşkilatı binasına yürüdü. Kalabalık burada binanın camlarını taşlarla kırdı, partinin tabelasını parçaladı. Parti binasına girmek isteyen kalabalığa çevik kuvvet polisi biber gazı sıkarak müdahale etti. Kalabalık daha sonra ilçe merkezine yürüdü. Yürüyüş sırasında bazı iş yerlerinin camları kırıldı. Dövizler açıp, sloganlar atarak fındık fiyatlarına tepki gösteren kalabalık, ilçe merkezinde oturma eylemi yaptı. Olaylar üzerine Sakarya'dan ilçeye takviye çevik kuvvet polisi gönderildi.

Kocaali Kaymakamı Necmi Akman, CİHAN muhabirine yaptığı açıklamada, fındık fiyatlarını protesto eden vatandaşların AK Parti ilçe binasını taşladığını ve bazı iş yerlerine zarar verdiğini söyledi. Eylemin izinsiz gerçekleştirildiğini vurgulayan Akman, olayların sona erdiğini ve ilçede durumun normale döndüğünü bildirdi. Akman, olaylarla ilgili kamera görüntülerinin incelemeye alındığını ifade etti

ZIRAAT ODASI DA TAŞLANDI

Gösterinin izinsiz olması nedeniyle polis, yürüyüşe engel olmak istedi. Uyarıları dinlemeyen kalabalık grup, döviz açıp slogan atarak yürüdü. Kalabalık grup ilk olarak Kocaali Ziraat Odası'nın camlarını taş atarak kırdı. AK Parti Kocaali İlçe Teşkilatı binasının önüne kadar gelen bir grup da binanın camlarını kırdı, parti tabelasını parçaladı. Grup, parti binasının karşı tarafında bulunan FİSKOBİRLİK Genel Başkanı Lütfü Bayraktar'a ait büroyu da taşladı. Olay sırasında Bayraktar'ın içeride olmadığı öğrenildi.

Bazı iş yerlerinin camlarını da kıran kalabalık gruba çevik kuvvet polisi biber gazı sıkarak müdahale etti. Çevik kuvvetin müdahalesiyle parti binasının önünden uzaklaşan kalabalık grup daha sonra oturma eylemi yaptı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*