Fındıkta fiyat beklentisi

Fındıkta fiyat beklentisi.16637
  • Giriş : 07.08.2008 / 15:14:00

Üretici, fındık ile ilgili son günlerde yapılan açıklamalardan memnun.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Giresun Ziraat Odası (GZO) Başkanı Özer Akbaşlı, fındıkta 2008 ürünü fiyatın açıklanmasından başka her şeyin yolunda gözüktüğünü bildirdi.
Akbaşlı, yaptığı yazılı açıklamada, 2008 ürünü fındık hasadına başlayan üreticinin, fındık ile ilgili son günlerde yapılan açıklamalardan memnun olduğunu belirtti.

Üreticiye memnuniyet veren açıklamalardan birinin Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu'nun, ofisin para ve depo sıkıntısı olmadığı ve piyasaya gelen tüm ürünü alabilecekleri yönündeki açıklaması olduğunu ifade eden Akbaşlı, şunları kaydetti:

''Sayın Kemaloğlu ayrıca, ofisin deposundaki ürünün bir süre daha bekletileceğini dile getirmiştir. AK Parti'nin fındık bölgesi milletvekilleri de 2008 ürünü fındıkta üreticinin mağdur edilmeyeceğini, fiyatın verilebilecek en yüksek fiyat olacağını, TMO'nun alım yapacağını ve FİSKOBİRLİK'in tekrar asli görevine döndürüleceğini açıklamışlardır. Kısaca yıllardır zorla yaptırmaya çalıştığımız açıklamaları, bu günlerde hemen hemen herkes kendiliğinden yapar hale gelmiştir. İşin bu tarafı olumlu ve sevindiricidir. Geriye tek bir durum ve açıklama kalmıştır. O da Sayın Başbakanın talimatı ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca 2008 ürünü fındık fiyatının açıklanmasıdır. Fındıkta 2008 ürünü fiyatın açıklanmasından başka her şey yolunda gözükmektedir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*