Finlandiya Büyükelçisi: "Sınır ötesi harekatı haklı buluyoruz"

Finlandiya Büyükelçisi:
  • Giriş : 16.01.2008 / 14:31:00
  • Güncelleme : 16.01.2008 / 15:53:41

Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Maria Serenius, Avrupa ülkeleri olarak PKK'yı terör örgütü olarak gördüklerini söyledi. Hatay Valisi Ahmet Kayhan'ı makamında ziyaret eden Büyükelçi Serenius ile parlamenterler, Hatay Devlet Meclisi'ni ve müzesini de gezd

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Serenuis, gazetecilerin terörle ilgili soruları üzerine, "'PKK'yı bizim ülkemiz de terör örgütü kabul ediyor. Türkiye'nin sınır ötesi harekâtını da doğru buluyoruz. Zaman içinde bu sorunların düzeleceğine inanıyoruz.'' dedi

Türkiye'nin AB üyeliğini de desteklediklerini belirten Serenius, Türkiye'nin AB'ye adaylığı ile ülkelerinde iş adamlarının daha çok yatırımda bulunmaya başladığını söyledi.

Geçen yıl Türkiye ile ticaret hacimlerinin 1.1 milyar avro seviyesinde olduğunu hatırlatan Serenius, ancak bunu yeterli bulmadıklarını bunun için her iki ülke yöneticilerinin çabası gerektiğini dile getirdi.

Hatay ziyaretine Finlandiya'nın fahri konsolosu Nuri Sabuncu da katıldı. Heyet, Sen Piyer Kilisesi, Arkeoloji Müzesi'ni gezdi, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerafettin Canda'yı ziyaret ederek, üniversiteyle ilgili bilgi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious