“Finlandiya'dan bir adım bekliyoruz”

  • Giriş : 01.12.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya'nın AB dönem başkanlığındaki son bir ayını yaşadığını belirterek "Finlandiya'dan son bir ayında girişimlerini taclandıracan bir adım atmasını bekliyoruz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyib Erdoğan, 8 Kasım'da AB'nin Türkiye hakkında verdiği kararın üye ülkelerin tamamının verdiği bir karar olmadığını hatırlatarak, "Bu karara katılanlar da var, katılmayanlar da. Bir fasıl aç kapa yaptık. Diğer fasılların açılması ile ilgili olarak sorun yok. Ama kapanmasında sorunlar var. Biz üstümüze düşeni yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Bu süreci aynı karalılıkla devam ettireceğiz. 11 Kasım'da bakanlar kurulunda 15-16 kasımda da liderler görüşmesinde her şey daha iyi anlaşılacak" dedi.

Finlandiya'nın AB dönem başkanlığındaki son bir ayını yaşadığını hatırlatan başbakan Erdoğan, " Finlandiya'dan son bir ayında girişimlerini taclandıracan bir adım atmasını bekliyoruz" dedi.

24 Nisan'da Güney Kıbrıs ve Kuzey Kıbrıs'ta yapılan referandum sonrasında 26 Nisan günü bazı AB ülkelerini izolasyonlarla ilgili açıklamalar yaptıklarını hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Fransa, bazı ekonomik ambargoların kaldırılması yönünde görüş bildirdi. Güney Kıbrıs 1 Mayıs'tan sonraki anlaşmalara uymadı. Bugün bunları konuk başbakana anlattık." dedi.

Finlandiya'nın AB dönem başkanlığındaki son bir ayını yaşadığını hatırlatan başbakan Erdoğan, " Finlandiya'dan son bir ayında bunları taclandıracan bir adım atmasını bekliyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious