Finlandiyalı'ya 'laz takası'

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

Antalya Serbest Bölgesi'nde “laz takası”ndan esinlenerek yapılan lüks yat, Finlandiyalı sahibine teslim edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya Serbest Bölgesi'nde faaliyet gösteren Alman Farmont Yat Üretim Şirketi tarafından geçen yıl kızağa konulan 21 metre uzunluğundaki “Villa Nautic” bir yılda tamamlanarak, geçtiğimiz günlerde denize indirildi.
Ağır deniz koşullarına dayanıklı olması nedeniyle “laz takası”ndan esinlenerek yapılan ve okyanusları aşabilecek kapasitede olan “Villa Nautic” isimli yatın teslim töreninde, sahibi Finlandiyalı işadamı Tuoma Rösanen, eşi Tulya Rösanen ile birlikte iple bağlanan şampanyayı yatın baş tarafına atarak kırdı.

Avrupa Birliği (AB) ve Asya ülkelerinde emlak sektöründe faaliyet gösterdiği öğrenilen 46 yaşındaki Finlandiyalı işadamı Tuoma Rösanen yaptığı açıklamada, 8 yıl önce başka bir yatla Marmaris'e geldiğini, geçen yıl Alman firmasına yat siparişi verdiğini söyledi. Finlandiyalı işadamı, yatın üretim sürecinde, geçen şubat ayından bu yana 8 kez Antalya'ya geldiğini kaydetti. Antalya'da lüks yat siparişi vererek güzel bir alışveriş yaptığını belirten Rösanen, Türkiye'de lüks yat üretiminin dünyada söz sahibi olmaya başladığını bildirdi. Rösanen, yatın üretiminde çalışan işçi ve mühendislere ülkesini tanıtan hediyeler verdi.

ULUSLARARASI CANNES YAT FUARI'NA KATILACAK

Farmont Yat Üretim Şirketi tarafından yapılan ve saatte 10.5 mil hıza sahip ”Villa Nautic” adlı ultra lüks yat, 13 Eylül tarihinde Cannes, 14 Ocak 2007 tarihinde de Düsseldorf'ta düzenlenecek uluslararası yat fuarlarına katılacak.
“Villa Nautic” isimli yatın benzeri olan ve satışa çıkarılan “Blue Seas” isimli yatın da 5 Eylülde Amsterdam, 2007 Yılı'nda da Londra'da yapılacak Uluslararası yat fuarlarına katılacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious