Firari asker dehşet saçtı

  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

Van'ın Bahçesaray ilçesinde firar eden ve yolcu minibüsünü rehin alan asker Van'da yakalanacağını anlayınca önce kendisini sonra rehin aldığı sürücüyü silahla yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Köse, durakta bekleyen Metin Burta yönetimindeki 65 EC 196 plakalı minibüse binerek sürücüye “ben hastayım, beni çabuk hastaneye götür” dedi.

Sürücünün aracı hareket ettirmesinin ardından Köse silahını sürücü Burta'nın sırtına dayayarak “Devam et yoksa seni öldürürüm “ dediği öğrenildi.

Sürücü Burta Van'a doğru seyir halindeyken bir yolunu bularak cep telefonuyla durumu yakınlarına bildirdi. Yakınlarının da durumu Jandarmaya bildirmesi üzerine harekete geçen ekipler Van Ovapınar Jandarma Asayiş noktasında zırhlı araçlarla yolu trafiğe kapattı.

Jandarma ekipleri aracın durmayacağını anlayınca bırakılan bariyerleri kaldırarak minibüsün geçmesine izin verdi.
Ekipler, aracı durdurabilmek için Erciş ilçesinde kamyonları kullanarak trafiği yavaşlattı.

Minibüsün yavaşladığını gören ve yakalanacağını anlayan asker Köse, Erciş ilçesi Celebibağı beldesi yakınlarında yanında getirdiği uzun namlulu silahla önce kendisini daha sonra sürücüyü yaraladı. Sürücünün yaralanması üzerine kontrolden çıkan minibüs kamyona çarparak durdu.

Jandarma ekipleri tarafından Muradiye Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılar burada yapılan ilk müdahalenin ardından Asker Köse Jandarma Komutanlığı'ndaki subaylar tarafından Van Askeri Hastanesine, sürücü Burta ise yakınları tarafından Van Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Doktorlar her iki hastanın sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious