Firari Astsubay banka soyarken yakalandı

Firari Astsubay banka soyarken yakalandı.12214
  • Giriş : 20.03.2008 / 19:17:00
  • Güncelleme : 20.03.2008 / 19:01:29

Görevli bulunduğu birlikte sorumluğu olduğu kantinin 7-8 bin YTL açık vermesi üzerinde hakkında soruşturma açılınca firar eden Astsubay Yunus Y., bir banka şubesini soymaya çalışırken yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Güvenlik görevlileri tarafından havaya ateş edilerek etkisiz hale getirilen Astsubay Yunus Y.'nin soygun girişimi, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Kırklareli'nde görevli bulunduğu birlikte kantin sorumlusu olan astsubay Yunus Y.'nin (23) yıllık izinde olduğu sırada kantinin 7-8 bin YTL açık verdiğini, bu yüzden de hakkında soruşturma açıldığını öğrenince 2007 yılında firar ettiği belirtildi. Kredi kartı borcu da ödeyemeyeceği kadar yükselince banka soymaya karar verdiği ileri sürülen Yunus Y., Yapıkredi Bankası Fındıkzade Şubesi'nde beylik silahıyla soygun yapmaya kalkarken güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirildi.

Güvenlik görevlileri tarafından polise teslim edilen astsubay, gözaltına alındıktan sonra Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Merkez Komutanlığı'ndan bir astsubay tarafından emniyette ilk ifadesi alınan astsubay Yunus Y., işlemlerinin tamamlanmasının ardından Fatih Adliyesi'ne sevk edildi. Bankanın güvenlik kameralarında saniye saniye elindeki silahı ve etkisiz hale getirilişi görüntülenen Yunus Y.'nin, adliyedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Merkez Komutanlığı'na teslim edileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious