Firari sanık tekrar öldürünce yakalandıv

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Musa Sami Taştan'ı, bir aylık ücreti olan 600 YTL vermediği için öldürdüğü iddiasıyla yakalanan Işık K.'nın, Selçuk Köseoğlu cinayetinin de 3 yıllık firari sanığı olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Konuyla ilgili çalışma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Taştan'ın Feriköy'de oturan bir arkadaşının evinde kaldığı günlerde park halindeki otomobiline giderken öldürüldüğünü tesbit etti.

Yapılan tahkikat sonrasında Musa Sami Taştan'ın villasında bekçi olarak çalışan Işık K. isimli kişinin bir ay sonra istifa ederek işten ayrıldığı, ancak bir aylık ücretini almak için Taştan ile konuştuğu öğrenildi. Defalarca kez telefonla aramasına ve istemesine rağmen parasını alamayan K.'nın, araştırarak Taştan'ın kaldığı yeri tesbit ettiği ileri sürüldü.

Olay günü olan 9 Kasım 2006 tarihinde ikamet ettiği arkadaşının evinden çıkarak park halindeki otomobiline doğru yürüyen Taştan'ın, K. tarafından durdurulduğu öğrenildi. Işık K.'nın, parasını istediği ancak iki kişi arasında çıkan tartışma sırasında K.'nın, 7-8 el göğsüne ateş ettiği Taştan'ın yere düşmemesi üzerine bir el de başına ateş ettikten sonra kaçtığı ileri sürüldü. Polis ekipleri, tanıyan kişilerle bağlantı kurarak K.'yı, Carrefour Alışveriş Merkezi'nin bahçesinde, silahlı çatışma sonucu yakalayarak gözaltına aldı. K.'nın ifadesi doğrultusunda kendisini suça azmettirdikleri, suça karıştıkları, yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla Tahir S., Veysel Ç., Ali U., Arif K. ile oğlu Polat K.'de yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alındıktan sonra Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen Işık K.'nın, 2003 yılında işyeri kiralarken depozito olarak verdiği 600 Mark'ı vermeyen mülk sahibi Selçuk Köseoğlu'nu kurşunlayarak öldürdüğü ve 3 yıldır firarda olduğunun ortaya çıktığı öne sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious