Firari Yarbay’ın derin bağlantıları

Firari Yarbay’ın derin bağlantıları.16081
  • Giriş : 11.01.2009 / 09:36:00

Sakarya'daki yazlığından cephanelik çıkan Lojistikçi firari Yarbay Mustafa Dönmez'in müthiş bağlantıları deşifre oldu. Dönmez'in Emin Gürses ve Veli Küçük'le yakın ilişkide olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Kendisini almak için nizamiye gelen polislere 'geliyorum' diye haber veren ve ardından kayıplara karışan Yarbay Dönmez'in çok üst düzey irtibatları olan bir subay olduğu belirtiliyor. Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı'nda görev yapan Dönmez'in izini süren Ergenekon savcılarının bu ilişkiler yoluyla çok sayıda üst düzey bağlantılara ulaştığı bildirildi.

Gürses'in öğrencisi

Ergenekon'un tutuklu sanıklarından emekli Binbaşı Fikret Emek gibi örgüt içerisinde tim komutanı olarak görev yaptığı iddia edilen Dönmez'in bir dönem yüksek öğrenim gördüğü Sakarya Üniversitesi'nde Emin Gürses'in öğrencisi olduğu öğrenildi.

Dönmez'in Sakarya'daki irtibatları nedeniyle başka bir Ergenekon sanığı olan emekli Tuğgeneral Veli Küçük'le de bağlantısının olduğu bildirildi. Dönmez'in Ankara Sincan'daki evi ile Sapanca'daki yazlığında ele geçirilen el bombaları ve silahlar polisi yeni ip uçlarına götürdü. Polis, Dönmez'den ele geçirilen silahların faili meçhul cinayetlerde kullanılabileceği üzerinde dururken, bombaların da seri numaraları araştırılıyor.

Bugün

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*