Fırat, Baykal'dan vekaletname istedi

Fırat, Baykal'dan vekaletname istedi.13496
  • Giriş : 08.10.2008 / 22:38:00

Dengir Mir Mehmet Fırat, Deniz Baykal'dan vekaletname istedi. Bakın Fırat'ın istediği vekaletname ne için?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Lideri Deniz Baykal'ın, dokunulmazlık restine karşılık, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'tan, “önce mal varlığı ile ilgili sorumuza yanıt versin. Mal varlığını açıklasın” şeklinde yanıt geldi. Fırat, Deniz Baykal'ın kendisine vekaletname vermesini de istedi.

Fırat, “Sayın Baykal mal varlığı ile ilgili sorumuza yanıt vermemek için dokunulmazlıktan söz ediyor. Aslında bizim sorduğumuz soruyu unutturmaya çalışıyor” iddiasında bulundu ve şunları söyledi:

VERSİN VEKALETİ HALLEDERİM

“Sayın Baykal kendisi Başbakan Erdoğan'a çağrı yapıp; eşi ile birlikte mal varlığını açıklaması istedi. Sayın Başbakan bu açıklamayı yaptı. Aynı şekilde biz de kendisinden bu tür bir açıklama isteme hakkımızdır. Ama Sayın Baykal bu açıklamayı yapmaktan kaçınıyor. Şimdi de, 'siz iktidarsınız, iddianız varsa belgeler elinizde; açıklayın' diyor. Hayır biz öyle bir şey yapamayız. Sayın Baykal kendisi açıklamalı. Yok eğer bürokratik işlemlerle uğraşmak istemiyorsa, zamanı yoksa, bana bir vekalet versin; ben bilgileri açıklarım. Maliye Bakanlığı'ndan bu bilgileri almam ve açıklamam konusunda genel bir vekalet versin, bir dilekçe bile olabilir. Ben formaliteleri hallederim. Aynı şekilde sayın Baykal isterse, aynı vekaletnameyi de ben kendisine vereceğim. Kendisi de benim mal varlığım ile ilgili tüm bilgilere ulaşıp, inceleyip, açıklayabilir” dedi.

GETİRSİN DESTEKLEYELİM

Fırat, Deniz Baykal'ın; “Başbakan tüm bürokratların dokunulmazlıklarını bir arada değiştirme önerisinde bulunuyor. Bunu da kabul ediyoruz. Getirsin, destekleyeceğim” sözlerine de yanıt verdi. Fırat, “Sayın Baykal bizim getirdiğimiz öneriye destek vermez. Biz inanmıyoruz destek vereceğine; çünkü mal varlığı konusunda gördük ki, güvenemeyiz. O yüzden kendisi getirsin hem milletvekili dokunulmazlıkları hem de bürokrat dokunulmazlıklarını kaldırmaya dönük öneriyi, biz destekleyelim” diye konuştu

INTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*