Fırat Kalkanı'nda şiddetli çatışma!

Fırat Kalkanı'nda şiddetli çatışma!.17914
  • Giriş : 01.12.2016 / 09:50:00
  • Güncelleme : 01.12.2016 / 09:50:03

Fırat Kalkanı Harekatı hakkında Türk Silahlı Kuvvetleri'nden açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Suriye ile olan sınır hattımızı terörist saldırılardan korumak için Özgür Suriye Ordusu ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin birlikte başlattığı operasyonda 100. güne girildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın Fırat Kalkanı operasyonuna ilişkin yaptığı açıklamada yoğun ateş desteği ile EL Bab operasyonunun sürdüğü bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Fırat Kalkanı açıklaması. Gelen son dakika bilgisine göre Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Karadağ bölgesinde El Bab’ın kuzeyden ve batıdan kuşatılması hedefi doğrultusunda muhalif unsurlar tarafından karadan ve havadan yapılan yoğun ateş desteği ile planlı harekat faaliyetleri devam ediyor.

Genelkurmay Başkanlığından Fırat Kalkanı harekatına ilişkin son dakika açıklaması...

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek maksadıyla 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nın 100'üncü günü 1 Aralık 2016 saat 07.00'ye kadar meydana gelen gelişmelerle ilgili açıklama yaptı.

YOĞUN ATEŞ DESTEĞİ İLE EL BAB KUŞATMASI SÜRÜYOR

Açıklamada, Karadağ bölgesinde El Bab'ın kuzeyden ve batıdan kuşatılması hedefi kapsamında muhalif unsurlar tarafından karadan ve havadan yapılan yoğun ateş desteği ile planlı harekat faaliyetlerinin icrasına devam edildiği belirtildi. AFAD ve Kızılay'a ait unsurlar ile Özgür Suriye Ordusu personeli ve sivillere yönelik lojistik faaliyetlerin kesintisiz olarak sürdürüldüğü ifade edilen açıklamada, "Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde icra edilen koalisyon harekatına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*