Fırat: Rica ettim Erdoğan izin verdi

Fırat: Rica ettim Erdoğan izin verdi.11865
  • Giriş : 08.11.2008 / 14:40:00

Dün ani bir şekilde AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Dengir Mir Mehmet Fırat, neden görevi bıraktığını açıkladı. İddiaları yalanladı..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Dengir Mir Mehmet Fırat partinin halen üyesi ve milletvekili olduğunu ifade ederek, "Bana verilecek her göreve hazırım. Seçimlerde yine göreceksiniz aktif olarak çalışacağım" diye konuştu.

AK Parti Adana milletvekili Fırat, Etimesgut'ta Anksan Entegre Et Tesisleri'nin açılış törenine katıldı.Fırat gazetecilerin Genel Başkan Yardımcılığı'ndan istifa etmesine yönelik soruları üzerine tamamen sağlık sorunları nedeniyle görevden ayrıldığını söyledi. Partideki görevinden istifa ettiğini, partiden ayrılmadığını kaydeden Fırat, parti ile ilişkilerinin bitmeyeceğini söyledi.

İstifanın yerel seçimler öncesinde gerçekleşmesinin AK Parti'nin Güneydoğu politikasıyla ilişkilendirildiğinin hatırlatılması üzerine Fırat şöyle konuştu: "Ben bu partinin halen üyesiyim, milletvekiliyim. Bu partinin kurucusuyum. Bana verilecek her göreve hazırım. Seçimlerde yine göreceksiniz aktif olarak çalışacağım."

Fırat, partide görevlendirilen yeni isimler ile ilgili soru üzerine hepsinin çok değerli isimler olduğunu vurguladı. Fırat, "Abdülkadir Bey çok deneyimli olan bir arkadaşımız. Partinin çeşitli kademelerinde görev almış, bu görevleri daha öncede yürütmüş bir insan. Çok önemli bakanlıklar yapmış. İnanıyorum ki çok iyi sonuçlar alınacaktır" şeklinde konuştu.

Fırat, 'Başbakan'ın göreve devam etmeniz konusunda telkini oldu mu?' sorusuna şu karşılığı verdi: "Her zaman oldu ama özel ricam nedeniyle çok ısrarkar oldum. Sağolsun o da müsaadeyi buyurdu, izin verdi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*