Fırat'ta rafting heyecanı

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Rafting sporu ile ön plana çıkan Erzincan'da, bu spora daha fazla kişinin ilgi duyması için kurs düzenleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erzincan'da yaklaşık 9 yıl görev yapan Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun girişimleriyle 1997 yılında kurulan Erzincan Munzur Fırat Doğa Sporları Derneği, 2006 yaz döneminde başlattığı eğitim çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Rafting sporu ile ön plana çıkan Erzincan'da, bu spora daha fazla kişinin ilgi duyması için kurs düzenleniyor.
Rafting çalışmalarının yayılması ve daha çok vatandaşın rafting yapmasını sağlamak amacıyla rafting kursu başlattıklarını söyleyen Erzincan Munzur Fırat Doğa Sporları Dernek Başkanı Gürcan Ekinci, Fırat Nehri'nde her hafta 6 eğitmen yönetiminde sürdürülen rafting kurslarına devam etmek isteyenlerin sayısının gittikçe arttığını söyledi. Vatandaşların rafting çalışmalarına gösterdikleri ilginin memnuniyet verici olduğunu belirten Ekinci, "Erzincan, doğasının güzelliğiyle rafting başta olmak üzere doğa sporlarına çok uygundur. Vatandaşlarımızında bu ilgisi devam ettiği oranda bu sporlar hızla yayılacak ve Erzincan bu sporların merkezlerinden biri olacaktır." diye konuştu.

Rafting yapmak isteyen 23 kişi 6 eğitmen gözetiminde Fırat Nehri, Sansa Deresi mevkinden başlayıp Tunceli yol ayrımına kadar yaklaşık 12 kilometrelik mesafede hafta sonları rafting yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious