First Lady Michel başını örttü

First Lady Michel başını örttü.12832
  • Giriş : 11.07.2009 / 14:05:00

ABD Devlet Başkanı Barack Obama, İtalya'nın L'Aquila kentindeki G-8 zirvesinin ardından başkent Roma'ya geçerek, Vatikan'da Papa 16. Benediktus ile görüştü. Görüşmede First Lady Michel Obama da başını örttü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Katoliklerin lideri 16. Benediktus, Barack Obama'yı “Sizin için duacıyım” diyerek karşıladı. Obama ise 16. Benediktus'a, “Bu benim için büyük bir onur, size çok teşekkür ediyorum” dedi.

Vatikan'da Papa'nın çalışma odasındaki görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü. Edinilen bilgiye göre Obama, 16. Benediktus ile yaptığı görüşmede, G-8 zirvesinin sonuçları üzerine bilgi vererek, zengin ülkelerin dünyada açlıkla mücadele için 20 milyar dolarlık bir fon oluşturacaklarını anlattı.

Vatikan'dan yapılan açıklamada, görüşmenin içeriği, “Görüşmede G-8 zirvesinde elde edilen sonuçlar doğrultusunda uluslararası sorunlar da ele alınmıştır. Ortadoğu'da barış konusuna değinilmiş, gerek bu hususta gerekse başka konularda taraflar arasında görüşbirliği bulunduğu gözlenmiştir” cümleleriyle özetlendi.

Vatikan Basın Sözcüsü Peder Federico Lombardi, Obama'nın Vatikan'da herkesi büyülediğini belirterek, “Kendisi karizmatik bir lider. Görüşmeden Papa da son derece mutlu ve memnun” diye konuştu.

Lombardi, Obama'nın Papa'ya, ABD'de kürtaj vakalarını azaltmak için çaba sarfetme vaadinde bulunduğunu da ileri sürdü.

Bu arada, Obama'nın, Vatikan çıkışında limuzine bindiği sırada sarışın, uzun ve güzel bir kadın tarafından yanağından öpülmesi de dikkati çekti. Kadının, Obama'nın tercümanlığını yapan ve Washington'da yaşayan Elisabetta Ullmann adlı bir İtalyan olduğu öğrenildi.

BAYAN OBAMA BAŞINI ÖRTTÜ

Papa ile görüşme sırasında Michel Obama'nın da siyah ince tül bir eşarpla başını örttüğü görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*