First Lady'ler Kapalı Çarşı'da alışveriş yaptı

  • Giriş : 27.04.2006 / 00:00:00

Türkiye İş Kadınları Derneği'nin (TİKAD) düzenlediği konferansa katılmak üzere İstanbul'da bulunan bazı devlet başkanlarının eşleri, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde kapalı çarşıyı gezdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TİKAD'ın düzenlediği konferansa katılan Emine Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı'nın eşi Esma Esad, Afganistan Cumhurbaşkanı'nın eşi Ziynet Karzai, Bosna-Hersek Meclis Başkanı'nın eşi Naide Teziç ve Devlet Bakanı Nimet Çubukçu Kapalı Çarşı'yı gezerek alışveriş yaptı. First Lady'lerin gezisi sırasında kameralar içeri alınmadı.

Emine Erdoğan, Kapalı Çarşı'ya girdikten sonra Karzai ile birlikte çarşıyı gezdi. Esma Esad ve beraberindekiler de ayrı bir grup halinde Kapalı Çarşı'da alışveriş yaptı. Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad çocukları için 100 dolar değerinde folklor kıyafeti, İznik Nicaea adlı bir iş yerinden 500 dolar değerinde porselen tabak ve 40 YTL değerinde gümüş bilezik ve bileklik satın aldı.

Çarşıyı Emine Erdoğan ile birlikte gezen Karzai ise kumaş satan bir iş yerinden 50 YTL değerinde Antep kumaşı satın aldı. Gezi sırasında Emine Erdoğan alışveriş yapmadığı gözlendi.

Sıkı güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen Kapalı Çarşı gezisinin ardından, Emine Erdoğan ve misafirleri Kapalı Çarşı'nın Nur-u Osmaniye kapısında bekleyen otobüse binerek çarşıdan ayrıldı.

Öte yandan Erdoğan ve misafirlerinin çıkışı öncesinde bir gazeteci, protokolde bulunan koruma görevlisi tarafından tartaklandı. Çevredeki insanların araya girmesiyle tartışma daha da büyümeden önlendi.

Otobüsle Eminönü'ne inen Erdoğan ve misafirleri The İstanbul 2 adlı tekne ile denizyoluyla Dolmabahçeye geçti. Tekneden inen misafirler Dolmabahçe Sarayı'na ellerindeki poşetlerle birlikte yürüdü.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious