First Layd'yi herkes kabul etmeli

  • Giriş : 21.12.2006 / 00:00:00

Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili’nin Hollandalı eşi First Lady Sandra Roelef, Cumhurbaşkanı eşinin, "Herkesin kabulleneceği bir kişi olması" gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Roelef, Hürriyet’in sorularını Çankaya Köşkü’ndeki Camlı Köşk’te yanıtladı. "First Lady nasıl olmalı?" sorusuna Roelef şu yanıtı verdi: "Cumhurbaşkanı ve eşi, ülkesini temsil ediyor. Cumhurbaşkanı bayrak gibi ülkenin sembollerinden biridir. O yüzden onun hakkında fikir birliği olmalı. First Lady yeri geldiğinde arka planda kalmalı. Yardım kurumlarında görev yapmalı, kendi işinde kendini yetiştirmeye de devam etmeli. Dil eğitimi almıştım, şimdi hemşirelik eğitimi alıyorum."

Daha önce Türkiye’ye gelen, pek çok Türkçe kelime bilen 38 yaşındaki Roelef şöyle konuştu:

EŞİMİ ETKİLEMEM Herhangi bir olay hakkında benim elbette kendi duygu ve düşüncelerim vardır. Eşim çok harika bir politikacı. Düşüncelerimi anlatıyorum, ama etkilemeye çalışmıyorum.

FRANSA’DA TANIŞTIK Kocamla Fransa’da bir okulda tanıştık. Okulda 300 kişi vardı. Tek Gürcü oydu. Bir yıl öncesinde ben Gürcistan’a gitmiştim. Oradan buradan konuşurken işler bu noktaya geldi.

KAYINVALİDE TÜRKOLOG ilk defa öğrenci olarak 15 yıl önce İstanbul’a geldim. Kayınvalidem de Türkolog’tur. Türkçe bilir, Bizans döneminden itibaren Anadolu tarihini bilir.

ÇOCUK BÜYÜTMEK ZOR Kesinlikle çocuk büyütmek First Lady olmaktan daha önemli ve daha zor. Çocuklar gelecektir. Onların geleceği herşeyden önemlidir ve hayat boyu sürer. Cumhurbaşkanlığının ise süresi vardır sonra biter.

Nikolas’a kıyafet

Önceki gün doğum günü olan küçük Nikolas için kıyafet alışverişi Ankara’da bir mağazadan yapılmış. Bu kıyafetlerini giyen Nikolas, annesinin yanından ayrılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious