Fırtına balıkçıları vurdu

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Hindistan'ın doğusundaki Bengal Körfezi'nde oluşan kasırgalar Hindistan ve Bangladeş'te en az 95 kişinin ölmüne neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bengal körfezinde üç gündür devam eden şiddetli fırtınaların neden olduğu can kaybı 30 cesedin daha bulunmasıyla 95'e yükseldi. Bengal Körfezi'ndeki fırtınanın onlarca balıkçı takasını alabora etmesi sonucu kaybolan bine yakın kişinin hayatından endişe ediliyor. Fırtınanın neden olduğu dalgalar arama çalışmalarının aksamasına sebep oluyor. Yetkililer, şu ana kadar 49 cesede ulaştıklarını açıkladı.

Hindistan'ın güneyindeki Andhra Pradesh eyaletinde sert rüzgarların eşlik ettiği şiddetli yağışlar Pazartesi gecesinden bu yana 46 kişinin ölümüne yol açtı. Ülkenin doğusundaki Batı Bengal eyaletini dün gece vuran fırtınada ilk belirlemelere göre 15 kişi öldü, yüzlercesi de yaralandı. Ağaç ve telefon direklerini deviren hortumun çok sayıda evi kullanılmaz hale getirmesi sonucu 15 bin kişi evsiz kaldı. Güneydoğudaki Andhra Pradesh eyaletinde ise son 2 günde 31 kişi sellere kapılarak can verdi. Yaklaşık 5 bin kişi de güvenli bölgelere tahliye edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious