Fırtına esir aldı

Fırtına esir aldı.13486
  • Giriş : 05.11.2006 / 00:00:00

Van Gölü'nde fırtına sebebiyle Akdamar Adası'nda bulunan 7 kişi mahsur kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Gevaş ilçesi sınırlarında bulunan Akdamar Adasına gezi amaçlı giden ve isimleri açıklamayan 7 kişi, akşam saatlerinde adadan ilçeye gitmek üzere tekneye bindi. Gölde, fırtınanın fazla olması nedeniyle hareket edemeyen tekne, fırtınanın dinmesi için adada bekledi. Adada yaklaşık 3 saat mahsur kalan 7 kişiyi taşıyan tekne, fırtınanın dinmesiyle birlikte iskeleye yanaştı. Teknedeki vatandaşlar daha sonra kendilerini bekleyen turizm firmasına ait araca binerek ilçeye hareket etti.

Akdamar Adasındaki kilisenin restorasyonu ile uğraşan ve daha sonra tekneyle kıyıya yanaşan şantiye şefi Adnan Vural, gölde fırtına nedeniyle akıntının fazla olduğunu belirterek, ''Turistler fırtına nedeniyle biraz korktular. Bizlerse korkmadık. İhtiyatlı davrandık. Biraz bekledikten sonra hiçbir problem yaşamadan kıyıya yanaştık'' dedi.

Öte yandan şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Gevaş ilçe merkezde bulunan bir okulun çatısı uçtu. Okulun önünde asılı olan Türk bayrağının ipi koptu ve ilçede bazı ağaçlar şiddetli fırtınaya dayanamayarak kırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious